تهران- ایرنا- به رغم تبلیغات گسترده دونالد ترامپ در مورد داروی هیدروکسی کلروکین، مراکز درمانی آمریکا پس از بررسی نتایج این دارو، از تجویز آن به بیماران کرونایی اجتناب کردند.

نشریه هیل صبح شنبه نوشت، هم اکنون بسیاری از کلینیک های مراقبت های بهداشتی آمریکا داروی هیدروکسی کلروکین را برای بیماران ویروس کرونا تجویز نمی کنند.
بر اساس این گزارش، بزرگترین سیستم مراقبت های بهداشتی ایالت نیویورک نیز بیشتر نسخه های هیدروکسی کلروکین را متوقف کرده است.
طبق گزارش های اخیر، چندین بیمارستان امریکا استفاده از هیدروکسی کلروکین که برای معالجه بیماری های شدید ویروس کرونا تصویب شده است را متوقف کرده اند. زیرا مطالعات اخیر اثرات سوء آن بر سلامتی و مزایای محدود آن را اثبات کرده است.
خبرگزاری رویترز نیز گزارش داد که چندین بیمارستان در آمریکا تأیید کرده اند که تجویز این دارو را برای بیماران کویید ۱۹ متوقف کرده اند و سفارشات این دارو از اوج خود در اواخر ماه مارس (اسفند- فروردین) کاهش یافته است.
این خبر در حالی منتشر می شود که چندین موسسه پزشکی اروپایی هشدارهای شدیدی را در مورد استفاده از این دارو صادر کرده اند.
آنتونی فائوچی کارشناس برجسته بیماری های عفونی کارگروه ویروس کرونا کاخ سفید نیز تأیید کرد، هیچ داده ای وجود ندارد که نشان دهد هیدروکسی کلروکین در درمان بیماری کووید ۱۹ مؤثر است.
ترامپ هفته گذشته فاش کرد که با وجود شک و تردید در مورد اثربخشی داروی هیدورکسی کلروکین در معالجه بیماری کووید-۱۹ آن را یک اقدام پیشگیرانه در نظر گرفته است.
تاثیر هیدروکسی کلروکین در معالجه بیماران مبتلا به کووید -۱۹ اثبات نشده و سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) به دلیل خطر مشکلات ریتم قلبی نسبت به استفاده از آن در خارج از بیمارستان یا آزمایشات بالینی هشدار داده است. این دارو برای معالجه بیماران مبتلا به مالاریا و لوپوس مورد استفاده ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
عناوین مهم خبری