یک پایگاه خبری-تحلیلی لبنانی گزارش داد، نخست وزیر پیشین لبنان، مانع اصلی تشکیل کابینه جدید در این کشور و در حال اجرای طرح آمریکا در لبنان است.

به گزارش مشرق ، دوگانه شیعی لبنان (حزب الله و جنبش امل) به صراحت اعلام کرد که سعد الحریری نخست وزیر پیشین این کشور، مانع اصلی تشکیل دولت است و قصد دارد کشور را تخریب کند.
پایگاه خبری-تحلیلی «النشره» لبنان به بررسی مواضع الحریری پرداخت و نوشت، این اظهار نظر «دوگانه شیعی» نشان می دهد که الحریری، خارج از چارچوب طرح فرانسه عمل کرده و مجری دستورات مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکاست؛ شخصی که وی نیز بر خلاف مسیر دولت آمریکا عمل می کند.
النشره با اشاره به توافق واشنگتن و پاریس بر سر تمام جزئیات طرح فرانسه که به بهانه حل بحران لبنان مطرح شد، گزارش داد، هیچ گروه داخلی و خارجی در لبنان نمی تواند تصور کند که اگر این دوگانه، به خیابانها بریزند، چه اتفاقی رخ خواهد داد؛ زیرا باعث خواهد شد که تلاش مفتضحانه برخی برای اجرای طرح آمریکا و تشکیل دولت وابسته به این کشور، بر ملا شود.
به گزارش این پایگاه، اگر کودتا به رهبری الحریری علیه این دوگانه تکمیل شود، امل و حزب الله به هیچ طرف لبنانی درباره مکانیزم پاسخگویی خود سخنی نگفته اند، ولی پیام آنان به افراد ذیربط داخلی رسیده و آنان نیز این پیام را به آمریکا و فرانسه ابلاغ کرده اند مبنی بر اینکه «هر گونه اقدام متهورانه، با پاسخ سخت تری روبرو خواهد شد. ما سکوت نخواهیم کرد و کنار نخواهیم آمد».
النشره در ادامه می نویسد، پیش از اعلام تحریمهای آمریکا علیه «علی حسن خلیل» معاون سیاسی رئیس پارلمان لبنان و «یوسف فنیانوس» وزیر جریان «المرده» و در روزهای نخستی که مصطفی ادیب مأمور تشکیل کابینه شده بود، مسائل کابینه به خوبی پیش می رفت.
به گزارش این پایگاه، به گفته دوگانه شیعی، توافق با فرانسه، باعث شد که ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار