سفیر ایران در مسکو، گفت: بطور قطع با کشورهای علاقمند در حوزه همکاری های فنی- نظامی و در مسئله خرید تجهیزات لازم برای ایران، همکاری خواهیم کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، کاظم جلالی در مصاحبه با خبرگزاری «اینترفاکس» روسیه اظهار کرد: ما روابط خیلی خوبی با مسکو داریم و روسیه کمک زیادی به ما کرده و با قطعنامه آمریکایی ها مقابله کرد و به آن رای منفی داد و ما رایزنی های بسیار نزدیکی را در این مسئله انجام می دهیم. در خصوص همکاری های نظامی باید بگویم که البته ما برنامه ای در این رابطه تهیه کرده ایم و انشاالله این برنامه ها با گذشت زمان اجرا خواهند شد.
متن مصاحبه سفیر ایران در روسیه با این خبرگزاری روس به شرح زیر است:
سوال: ۱۸ اکتبر تاریخ اعتبار تحریم تسلیحاتی در رابطه با ایران به پایان می رسد و همانطوری که بارها در مسکو اعلام کرده اند، محدودیتها در حوزه همکاری های فنی- نظامی روسیه و ایران به پایان می رسند. اهمیت کاربردی این امر برای ایران چه خواهد بود؟ آیا ایران تصمیم دارد که دست به خرید کلی تسلیحات در خارج از کشور بزند و از چه کشورهایی قصد دارد خرید کند؟ آیا توافقات مشخصی در این مسئله با روسیه وجود دارد؟
پاسخ: در قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل متحد بصورت واضح و روشن گفته شده است که از تاریخ ۱۸ اکتبر تحریم های تسلیحاتی بر علیه جمهوری اسلامی ایران رفع می شوند. امریکایی ها تلاش بسیار زیادی کردند تا این قطعنامه را خنثی کنند، اما خوشبختانه در این مسئله در منزوی ماندند. جامعه جهانی توانست در این مسئله با امریکایی مقابله کند و روسیه و چین تلاشهای زیادی از خود نشان دادند. طی دهه های گذشته و از زمان جنگ تحمیلی از جانب صدام حسین، در آن زمان بسیاری از کشورها از او حمایت می کردند و ما در دریافت تسلیحات تجهیزات جنگی محرومیت های زیادی را تحمل کردیم. آن زمان برای ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار