اطلاعات خبرنگار «انتخاب» هم نشان از آن دارد که دلشوره سیاسی محمد باقر قالیباف چندان هم بی راه نیست و توافقات پشت پرده ای در مورد ریاست مجلس آینده صورت گرفته است . توافقاتی که موجب شده اصولگرایان سنتی ناگهان به عضویت در شورای وحدت و تمکین به نظرات این شورا رضایت دهند.

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
سرویس سیاسی «انتخاب»؛ محسن پورحسین: یک انتخاب دیگر و باز یک نامزدی دیگر از محمد باقر قالیباف . او البته این بار تغییر مسیر داده است ؛ بهارستان به جای پاستور .
برای کسانی که خلق و خوی سیاسی محمد باقر قالیباف را در این چند سال اخیر رصد می کنند کمی غیر منتظره است این تغییر مسیر . شاید آنها انتظار داشتند با توجه به نزدیک شدن به پایان عمر دولت دوم حسن روحانی و خارج شدن حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رییسی از صف نامزدان ریاست جمهوری به سبب سمت جدیدش در قوه قضاییه، بار دیگر قالیباف همچون گذشته شانس خود را در انتخابات ریاست جمهوری بیازماید.
گرچه رصد فعالیت های او در چند ماه اخیر هم البته برای رصد گران مسایل سیاسی نشانه های فراوانی داشت از اینکه این چهره سیاسی خود را برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری آماده می کند. ناگهان اما همه چیز تغییر کرده است. بر اساس اخباری که از سوی منابع نزدیک به قالیباف هم تایید شده، او برای کاندیداتوری در انتخابات مجلس از حوزه تهران قانع شده است. می گویند برای اینکه او تصمیم به نامزدی در انتخابات مجلس از حوزه انتخابیه تهران بگیرد جلسات متمادی برگزار شده و کسانی همچون محسن رضایی ، حدادعادل و علیرضا زاکانی با او مذاکره کرده اند .
گفته می شود او گزینه سرلیستی اصول گرایان است. گویا پیش از این جمع بندی جلسات شورای وحدت این بوده است که مهدی چمران سرلیست اصولگرایان در تهران باشد حالا اما با ورود محمد باقر قالیباف آرایش فهرست تغییر کرده و بناست او سرلیست شود .
این تغییر آرایش هم به جهت تغییرات جدید است که در مواضع و تصمیمات طیف های مختلف اصولگرایان به وجود ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار