در حالی که بخشی از نیروهای کار موسوم به «اوتی» در بیمارستان ها برای برای جذب شرکتی تایید شده اند، اما سهم ۶ بیمارستان استان بوشهر از این تبدیل عضویت ها بسیار ناچیز بوده و حدود ۲۰۰ نیروی اوتی همچنان بدون قرارداد و بیمه مشغول به کار هستند.

سرویس اقتصادی خبرگزاری فارس از بوشهر : شهریورماه سال گذشته مخاطبان خبرگزاری فارس سوژه ای را با عنوان « پیگیری تضییع حقوق کارگران بیمارستان گنجی برازجان! 36 ماه بدون بیمه، یکسال بدون حقوق! » در سامانه فارس من ثبت کردند و خواستار پیگیری این موضوع از سوی خبرگزاری فارس شدند.
اوایل خردادماه سال گذشته بود که جمعی از کارگران بیمارستان شهید گنجی برازجان موسوم به «اوتی» در اقدامی به وسیله پارچه نوشته ای نسبت به سه سال کار بدون بیمه، ۱۰ ماه حقوق عقب افتاده و...، اعتراض کردند و خواستار تحقق مطالبات خود شدند.
پای نیروهای اوتی از کی به بیمارستان ها باز شد؟
رویه جذب نیروی کار به اصطلاح «اوتی» جهت کار در پست های حرفه ای مراکز آموزشی درمانی تحت پوشش وزارت بهداشت و درمان خارج از مقررات قانون کار، از دهه هفتاد شکل گرفته و در سال های بعد به مقررات نانوشته این وزارت خانه تبدیل شده است.
این روند در برهه ای به میزان زیادی کاهش یافت ولی در چند سال اخیر بیش ازپیش شدت گرفت تا جایی که عده ی کثیری نیروی کار «اوتی» بدون قرارداد و خارج از سازوکاری قانونی و بدون دریافت حداقل حقوق و مزایای قانون کار، در مراکز درمانی مشغول به کار هستند.
سعید کشمیری رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز به کارگیری نیروهای اوتی را از سر ناچاری خواند و اذعان داشت: به خاطر نیاز شدید بیمارستان ها از روی ناچاری از این نیروها به صورت غیررسمی استفاده کرده ایم.
به کارگیری ۳۵۰ نیروی اوتی در بیمارستان های استان
در حال حاضر حدود ۳۵۰ از کارکنان بیمارستان های استان بوشهر نیروهای اوتی هستند. پیگیری های خبرنگار فارس در بوشهر نشان می دهد که حدود ۱۵۰ نفر از نیروهای اوتی در بیمارستان های ...

سرخط اخبار