ایسنا نوشت: براساس حکم یک قاضی، جوان ۱۹ ساله ای که یک ون پر از تفنگ و مواد منفجره داشت و ظاهرا نقشه قتل نامزد دموکرات ها در انتخابات ۲۰۲۰ را کشیده بود، اوایل سال جاری میلادی در کارولینای شمالی بازداشت شد.

به گزارش شبکه سی بی اس، براساس اسناد و مدارک دادگاه که اوایل ماه جاری میلادی تنظیم شده اند، "الکساندر هیلل تریسمن" هم چنین با اتهامات پورنوگرافی مواجه است و بازرسان شهادت داده اند که اسناد و مدارکی پیدا کرده اند که نشان می دهند وی نقشه انجام اقدامات خشونت آمیز را در سر داشته و به رویدادهای تروریستی و تیراندازی های گسترده علاقه مند بوده است.
اگرچه تریسمن با اتهامات پورنوگرافی مواجه است و به هیچ جرمی مرتبط با داشتن سلاح متهم نشده است، یک قاضی براساس این اسناد و مدارک حکمی صادر کرد دال بر اینکه وی باید در بازداشت بماند.
تریسمن که از نام مستعار "الکساندر اس. تیس" استفاده می کرد، اهل واشنگتن است و در ماه مه پس از آنکه پلیس شهر "کنپلیس" واقع در ایالت کالیفورنیای جنوبی تماس هایی را درباره پارک شدن طولانی مدت یک ون دریافت کرد، بازداشت شد.
براساس اسناد و مدارک دادگاه، "آرون سرس"، مامور ویژه اف بی آی شهادت داده که افسران پلیس کنپلیس از پنجره ون تریسمن یک تفنگ نیمه خودکار "AR-۱۵"، مواد منفجره، یک جعبه اسلحه و مهمات مشاهده کردند.
در این اسناد و مدارک آمده است: پلیس پس از انجام بررسی ها و تحقیقات چند قبضه اسلحه دیگر به ارزش بیش از ۵۰۰ هزار دلار که گمان می رود متعلق به تریسمن هستند و کتاب هایی درباره بقا، ساخت بمب و تسلیحات کشف کردند.
پس از بازرسی این خودرو، تریسمن بازداشت شد. در این اسناد و مدارک دادگاه آمده است: متهم افشا کرد که به رویدادهای تروریستی و تیراندازی های گسترده علاقه دارد. متهم اعلام کرد که تعدادی از دوستان خود را به خاطر جوک هایی که درباره تیراندازی های گسترده و حملات ۱۱ سپتامبر سال ۲۰۰۱ می گفت، از دست داده است. ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار