یک کارشناس امور آمریکا با بیان اینکه در حال حاضر چشم انداز روشنی از تحولات این کشور به سمت آرامش و ثبات دیده نمی شود، تصریح کرد ایالات متحده اکنون وارد یک بحران عمیق امنیتی شده است.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری آنا ، اعتراضات ضد نژادپرستی در آمریکا در حالی وارد نخستین هفته خود می شود که فرمانداران چندین ایالت به استقرار گارد ملی در شهرهای مختلف مجبور شدند و تدابیر خشونت بار پلیس افزایش یافته است. همچنین شب گذشته پلیس به سمت معترضانی که در اطراف کاخ سفید تجمع کرده، شیشه پنجره های ساختمان های مهم را شکسته، خودروها را واژگون و آتش روش کرده بودند، گاز اشک آور شلیک کرد. دود آتش به حدی بود که از نزدیک بنای یادبود واشنگتن دیده می شد. این اتفاق همچنین موجب شد کاخ سفید در خاموشی فرو رود و تقریباً همه چراغ های بیرونی ساختمان خاموش شد.
بیشتر بخوانید:
معترضان خشمگین با پلیس در مقابل کاخ سفید درگیر شدند
این در حالی است که معترضان در ده ها شهر با زیر پا گذاشتن مقررات رفت وآمد، به تظاهرات علیه خشونت پلیس پس از قتل «جورج فلوید»، جوان سیاه پوست اعتراض کردند. استقرار گارد ملی نیز مانع از اعتراضات گسترده که در برخی مکان ها و مناطق با چاشنی خشونت و غارت همراه بود، نشده است.
تحولات خشونت بار آمریکا که به تظاهرات سراسری ضد دولتی تبدیل شده، دستمایه گفتگو با «امیرعلی ابوالفتح»، کارشناس امور آمریکا شد که در ادامه تقدیم می شود.
آنا: تحولات آمریکا به طور قابل توجهی رو به خشونت ضد دولتی گرایش پیدا کرده است. همچنین در اتفاقی کم نظیر در تاریخ این کشور شاهدیم دامنه تظاهرات به کاخ سفید کشیده شد و تیم حفاظت رئیس جمهور، وی را برای در امان ماندن از خطرات، به پناهگاه انتقال دادند. تحولات داخلی آمریکا را که با قتل یک جوان سیاه پوست آغاز شد، چگونه ارزیابی می کنید؟
ابوالفتح: اعتراضات و آشوب های آمریکا مدنی و مسالمت آمیز ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
عناوین مهم خبری