مدیر کل امور حقوقی و تعزیرات سازمان حمایت با اشاره به اعلام نتیجه رسیدگی به درخواست تجدید نظر در ارتباط با پرونده عدم ایفای تعهدات شرکت خودروسازی آذویکو این شرکت ملزم به تحویل خودروی جایگزین و پرداخت خسارت مشتریان تا پایان بهمن سال جاری شد.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان، سید مجتبی سجادی ضمن اعلام نتیجه رسیدگی به درخواست تجدیدنظر از سوی این سازمان در ارتباط با پرونده عدم ایفای تعهدات شرکت خودروسازی آذویکو در تحویل خودروی MG، بیان داشت : به دنبال اعتراض این سازمان به بیش از 1400 فقره رأی بدوی صادره در مورد پرونده شرکت مذکور ، خوشبختانه نواقصی که در دادنامه مشاهده می شد توسط شعبه تجدیدنظر تعزیرات حکومتی برطرف و شرکت آذویکو ملزم به تحویل خودروی جایگزین و پرداخت خسارت مشتریان حداکثر تا پایان بهمن ماه سال جاری شد.
مدیر کل امور حقوقی و تعزیرات سازمان حمایت افزود: حسب پیگیری های سازمان حمایت و پس از ابلاغ دادنامه های اصداری، مشخص شد که رأی تجدیدنظر در چهار بند انشاء و به طرفین پرونده ابلاغ شده که مهمترین قسمت دادنامه، الزام شرکت آذویکو به تحویل خودروی جایگزین از میان دو خودروی «لوکسژن suvu6» و «s50» به انتخاب مشتری است.
وی همچنین در ادامه افزود : شرکت مذکور ، ملزم به پرداخت 18 درصد سود مشارکت از زمان واریز وجه تا زمان تحویل خودرو و 12 درصد خسارت تأخیر در تحویل از زمان سررسید قرارداد تا روز تحویل خودرو شده است.
سجادی خاطر نشان کرد : نکته دیگری که در این رای لحاظ شده، پرداخت مابه التفاوت نرخ تورم بانک مرکزی از زمان سررسید تحویل قراردادی تا روز اجرای حکم بوده و تأکید شده که این امر باید نهایتاً تا پایان بهمن ماه 99 محقق شود.
سجادی بیان داشت: از آنجایی که طبق ماده 23 آئین نامه سازمان تعزیرات شاکی خصوصی تنها در صورتی می تواند درخواست تجدیدنظر کند که متهم تبرئه شده باشد؛ لذا با توجه به رای بدوی مبنی بر محکومیت شرکت آذویکو، شعبه ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار