رشت - ایرنا - معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان اعلام کرد : بازدید مجازی از موزه میراث روستایی که زندگی یکصد سال گذشته نیاکان گیلانی را به نمایش گذاشته است، فراهم شده است.

حمیدرضا آذرپور روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این اقدام با توجه به شیوع ویروس کرونا و اعلام ممنوعیت ورود مسافران در تعطیلات نوروز ۹۹ به استان گیلان، انجام شده و علاقه مندان می توانند به صورت مجازی از موزه میراث روستایی گیلان دیدن کنند.
وی تصریح کرد: علاقه مندان می توانند برای بازدید مجازی از موزه یادشده با کلیک بر روی لینک www.360cities.net/image/gilan-rural-heritage-museum از نماها و زوایای مختلف این موزه بازدید کنند.
آذر پور تاکید کرد: گردشگران شیوع ویروس کرونا را جدی گرفته و علاوه بر اینکه گیلان را به عنوان مقصد سفر انتخاب نمی کنند به بهانه سیزده بدر هم از خانه خارج نشوند تا هر چه سریع تر روزهای سخت بحران کرونا طی شود.
اکوموزه میراث روستایی گیلان اولین موزه میراث روستایی کشور و از پر بازدید ترین جاذبه های گردشگری گیلان است که در زمینی به مساحت حدود ۲۶۳ هکتار در پارک جنگلی سراوان واقع در کیلومتر ۱۸ جاده رشتتهران، زندگی یکصد سال گذشته روستاییان گیلان را در ۹ فاز به نمایش گذاشته است.
۳۶ سازه از سازه های موزه میراث روستایی گیلان در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است.
گیلان دارای یک هزارو ۱۷۳ اثر ثبت شده تاریخی در فهرست آثار ملی کشور است.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار