مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس گیلان، دانشنامه دفاع مقدس گیلان را دایره المعارف گیلان در دفاع مقدس دانست و یادآور شد: این دانشنامه به صورت مدخل به نقش مردم، اشخاص، شهدا، فرماندهان، شهرها، اماکن، روحانیون و... در دوران دفاع مقدس می پردازد و بیش از 100 جلد خواهد شد.

سرهنگ حسین مصطفی پور، مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان گیلان در گفت وگو با ایکنا از گیلان، با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب از دفاع مقدس تعبیر به گنج فرمودند، اظهار کرد: همه افرادی که دغدغه دارند فرهنگ ناب دفاع مقدس به نسل های آینده انتقال پیدا کند، باید اقدام به استخراج این گنج بی انتها کنند.
وی سراسر دفاع مقدس را جلوه قدرت لایزال الهی دانست و افزود: دفاع ما مقدس بود و هر قدم در سرزمین دفاع مقدس متبرک به خون شهداست و عملیات ها نام مبارک ائمه اطهار(ع) را داشت و هر لحظه امداد الهی را می دیدیم.
مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس گیلان، فرهنگ ایثار و شهادت را الگوی امروز جامعه دانست و تصریح کرد: باید بتوانیم این فرهنگ را بازگو کنیم تا آثار و ارزش های دفاع مقدس به عنوان یک چشمه جوشان همیشه جاری باشد، زیرا در همه صحنه های مدیریت کشور به این فرهنگ نیاز داریم.
مصطفی پور، با بیان اینکه در دفاع مقدس بعد از سال ها تکه تکه کردن کشور به دست دشمنان حتی یک وجب از خاک میهن را واگذار نکردیم، ادامه داد: جنگ یک بحران است و در دوران دفاع مقدس رزمندگان ما تجربه کافی نداشتند، اما با دستان خالی در برابر جهان استکبار مظلومانه ایستادند و به پیروزی رسیدند و این تهدید را به فرصت تبدیل کردند.
وی شهدا و ایثارگران را یادگاران اصلی دفاع مقدس دانست و عنوان کرد: امروز خانواده های شهدا شاهدان ناطق دفاع مقدس هستند، زیرا حضور شهدا را دیدند و هر لحظه دفاع مقدس را درک کرده اند لذا بهترین افراد برای ثبت خاطرات و انتقال این فرهنگ ناب هستند.
مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس گیلان، با بیان اینکه انتقال فرهنگ و معارف دفاع مقدس با دو مشکل مواجه است، یادآور شد: عده ای ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار