طرح های تفصیلی موجود همسو با مشکلات و مطالبات عمومی نیست

خبرگزاری مهر چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۵۷

به گزارش خبرنگار مهر ، محمد حضرت پور عصر چهارشنبه در همایش شهرداران شهرهای آذربایجان غربی و شوراهای اسلامی با اشاره به برخی مشکلات موجود در شهرداری ها چون طرح های تفصیلی اظهارداشت: در حال حاضر تنها ۳۰ درصد طرح های تفصیلی در شهر قابلیت اجرایی دارد و این طرح ها هم سو با مشکلات و مطالبات عمومی نیست.
وی با اشاره به یکی از ایرادات اداره کل بازرسی آذربایجان غربی به افزایش ۱۰۰ درصدی نیروهای شهرداری ارومیه افزود: در این مورد، قانون دارای نواقصی بوده که شهرداری ها را با مشکل مواجه کرده است چرا که براساس چارت سازمانی یک هزار و ۹۸۰ جایگاه برای به کارگیری نیرو در شهرداری ارومیه وجود دارد.
شهردار ارومیه ادامه داد: اما در عمل نیاز به جذب نیرو در شهرداری بسیار بیشتر از این چارت است و بدین ترتیب در حال حاضر چهار هزار و ۶۰۰ کارکن در شهرداری ارومیه مشغول به کار هستند و وقتی بازرس اداره کل این تعداد نیرو را مشاهده می کند بدون هیچ دلیلی تنها با توجه به چارت سازمانی اقدام به جریمه شهرداری ها می کند.
وی با اشاره به اینکه در حال حاضر در بخش پسماند بیش از هزار نفر مشغول به کار هستند و چگونه می توان این تعداد را تعدیل کرده و تنها به تعداد نیروهای مورد نظر چارت بسنده کرد، گفت: دولت به ازای هر یک نفر جمعیت کشور ۲۶ کارمند و کارکن دارد، اما در شهرداری به ازای هر ۱۹۳ نفر از جمعیت استان یک نفر مشغول به کار است در حالی که شهرداری ها باید ۱۲۳ نوع خدمت به مردم ارائه دهند.
حضرت پور در ادامه با انتقاد شدید از اینکه سیستم و راهکاری برای وصول مطالبات شهرداری های وجود نداشته و قانون در این زمینه ناقص است، تصریح کرد: برای مثال هنگامی که شهرداری برای دریافت ...

سرخط اخبار