موج سرما و یخبندان کهگیلویه وبویراحمد را فرا می گیرد

ایرنا شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۲۱
یاسوج- ایرنا- کارشناس هواشناسی کهگیلویه وبویراحمد از بروز نخستین پدیده سرما و یخبندان در این استان در ۲۴ ساعت آینده بویژه در مناطق سردسیری و ارتفاعات خبر داد.

ولی بهره مند روز شنبه در گفت وگوبا خبرنگار ایرنا اظهار داشت: اوج سرما از نیمه های امشب وارد استان می شود و در برخی نقاط سردسیری همچون سی سخت دمای هوا تا منفی چهار درجه سانتی گراد زیر صفر پیش بینی می شود.
وی همچنین از کشاورزان و باغداران نیز خواست تدابیرو اقدامات لازم را برای جلوگیری از سرمازدگی و یخبندان محصولات خود انجام دهند.
بهره مند تصریح کرد: بر اساس نقشه های پیش یابی هواشناسی آسمان استان ظرف ۷۲ ساعت آینده صاف و نیمه ابری همراه با کاهش شدید دما بویژه در نیمه های شب و وزش باد پیش بینی می شود.
مدیریت بحران کهگیلویه وبویراحمد نیز هشدار داده که با ورود سامانه سرما و یخبندان از امشب تمامی دستگاه های خدمات رسان و امدادی از جمله راهداری و حمل و نقل جاده ای ، شرکت های آب، برق و گاز و همچنین هلال احمر و اورژانس آمادگی کامل برای مقابله با بروز هرگونه کمک رسانی را داشته باشند.
میانگین میزان بارندگی از ابتدای سال زراعی ۹۷-۹۸ تاکنون به ۳۴.۲ میلی متر رسیده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۶۹.۴ میلی متر کاهش یافته است.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار