شاسی بلند استون مارتین DBX به مرحله پیش تولید وارد شد

زومیت چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۵۴
استون مارتین DBX هم اکنون در مرحله پیش تولید قرار دارد و تا نیمه ی اول سال ۲۰۲۰ به تولید انبوه می رسد.

استون مارتین خیلی دیر به جمع سازندگان خودرو  شاسی بلند می پیوندد؛ اما همان طورکه لامبورگینی توانست با تولید اوروس به موفقیت درخورتوجهی برسد، به احتمال زیاد استون مارتین DBX نیز آینده ی روشنی پیش رو خواهد داشت. تولید خودرو جدید DBX بسیار مهم است، نه فقط به دلیل اینکه اولین مدل شاسی بلند استون مارتین به شمار می رود؛ بلکه بدین دلیل که اولین مدل تولیدی خودروساز بریتانیایی در کارخانه ی جدید سینت اتن ولز خواهد بود. این کارخانه به طوراختصاصی روی تولید استون مارتین DBX تمرکز می کند و تولید کامل آن از نیمه ی اول سال ۲۰۲۰ آغاز می شود. 
در همین حال، استون مارتین خوشحال است شروع پیش تولید شاسی بلند جدید خود را در مکانی به وسعت ۳۶ هکتار اعلام کند؛ مکانی که پیش تر به وزارت دفاع تعلق داشت و اینک به کارخانه ی تولید استون مارتین DBX و مدل های آینده ازجمله مدل الکتریکی Rapid E تبدیل می شود. خودرو الکتریکی لوکس لاگوندا نیز در همین کارخانه مونتاژ خواهد شد و تا سال ۲۰۲۱ به مرحله ی تولید خواهد رسید. تاکنون ۲۰۰ شغل جدید در کارخانه ی سینت اتن ایجاد شده است؛ اما انتظار می رود در آینده ی نزدیک، ۵۵۰ نفر دیگر در این کارخانه و سه هزار نفر دیگر نیز در سراسر زنجیره ی تأمین و کسب وکارهای محلی مشغول به کار شوند. 
در ابتدا استون مارتین DBX به احتمال زیاد تنها با پیشرانه ی چهارلیتری خورجینی هشت سیلندر AMG مجهز به توربوشارژر دوقلو دردسترس خواهد بود؛ ولی انتظار می رود پیشرانه ی V12 استون مارتین نیز پس از آن راهی زیر کاپوت شاسی بلند DBX شود. در ادامه، مدل هیبریدی این خودرو احتمالا با سخت افزار مرسدس بنز ارائه خواهد شد.
بسیاری از ...