تهران- ایرنا- معاون فنی و مهندسی سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران از کشف تقلب برخی پیمانکاران برای غالب کردن قطعه مستهلک و قلابی پله برقی به این شهرداری خبر داد.

به گزارش ایرنا از مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران، وحید سرلک روز پنجشنبه با بیان اینکه از ۴۷۴ دستگاه پله برقی موجود در پایتخت ۱۶۰ دستگاه آن غیرفعال است که با توجه به گذشت ۲ ماه از ورود سازمان حمل و نقل و ترافیک به این موضوع، ۴۰ دستگاه آن تعمیر و روشن شد افزود: یکی از مشکلاتی که با آن مواجه شدیم عملکرد نامناسب پیمانکاران در ارایه خدمت در این زمینه به مناطق بود که بارها مشاهده شد اقلام نامناسب و بی کیفیت را به جای قطعه درجه یک فاکتور کرده و پول آن از مناطق دریافت شده بود.
این مقام مسئول خاطرنشان کرد: یکی دیگر از مواردی که بارها مشاهده شد باز کردن قطعه های پله برقی از مناطق جنوب شهر از سوی پیمانکار و فروش آن به شهرداری مناطق شمالی پایتخت بود و ما هم به دلیل برخی از همین موارد به مناطق نامه زدیم تا تضامین برخی از پیمانکاران را به دلیل اهمال در امور محوله آزاد نکنند.
به گفته سرلک، پیدا شدن لاشه گربه، خارج شدن چند کیسه زباله تنها گوشه ای از مواردی بود که در زمان باز کردن پله برقی برای تعیین عیب دستگاه با آن مواجه شدیم.
وی درباره وضعیت پل های عابر پیاده مکانیزه گفت: تا یک ماه آینده تمامی پله برقی های پل های عابر پیاده تعمیر و فعال می شود.
سرلک ادامه داد: تعمیر و نگهداری پل های عابر پیاده مکانیزه از اردیبهشت ماه به سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران واگذار شد.

سرخط اخبار