استارلینک که گام بزرگ اسپیس ایکس در ورود به عرصه ی ارتباطات محسوب می شود، در آینده ی نزدیک اینترنت ماهواره ای فراگیر و ارزان قیمت را در دسترس جهان قرار خواهد داد.

در بهار امسال، اسپیس ایکس یک راکت فالکون ۹ را به همراه ۶۰ ماهواره به فضا پرتاب کرد . ارسال این ماهواره ها، سرآغاز پروژه ی جاه طلبانه ی جدیدی به نام استارلینک بود که هدف آن، ارائه ی اینترنت پهن باند باکیفیت برای مناطق دورافتاده ی جهان و در عین حال، فراهم کردن اتصال کم تأخیر برای شهرهای به خوبی متصل کنونی است.
اسپیس ایکس قصد دارد دسترسی به اینترنت پهن باندش را تا حد ممکن افزایش دهد و در همین راستا ادعا می کند هر کس با خرید آنتن کوچک ساخته شده به دست این شرکت، قادر به اتصال به شبکه ی استارلینک خواهد بود. ۶۰ ماهواره ای که تقریبا ۶ ماه پیش پرتاب شدند، نخستین دسته از مجموعه ای بسیار عظیم محسوب می شوند. اسپیس ایکس طبق برنامه می خواهد ۱۲ هزار ماهواره را تا میانه ی دهه ی ۲۰۲۰ به فضا بفرستد و قصد دارد در صورت امکان تعداد نهایی آن ها را به ۴۲ هزار عدد برساند. این شرکت با تحقق هدف بلندپروازانه اش، تعداد فضاپیماهای درحال گردش به دور زمین را به نحو چشمگیری افزایش خواهد داد.
پیشبرد پروژه ی استارلینک میلیاردها دلار خرج روی دست اسپیس ایکس خواهد گذاشت؛ درنتیجه آن ها از ارسال این تعداد عظیم از ماهواره به فضا باید دلیل خوبی داشته باشند. در ادامه با زومیت همراه باشید تا با هدف اسپیس ایکس از توسعه ی اینترنت ماهواره ای، نحوه ی کارکرد ماهواره های استارلینک و دیگر ابعاد و جزئیات این پروژه آشنا شوید. چرا ماهواره؟
نخستین گروه از ماهواره های استارلینک که در خرداد امسال به فضا ارسال شدند
اسپیس ایکس در دهه ای که گذشت، با توسعه و تکامل راکت های چندبارمصرف خانواده ی فالکون ، تحول بزرگی را در عرصه ی پرتاب های فضایی به وجود آورد و در چند سال ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار