رئیس کل بیمه مرکزی با بیان اینکه شرکت های بیمه 210 میلیارد تومان برای خسارت های سیل پرداخت کردند، گفت: در مورد پیاده روی اربعین شرکت بیمه ایران بیش از حق دریافتی خسارت پرداخت کرد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، غلامرضا سلیمانی رئیس کل بیمه مرکزی امروز در جمع خبرنگاران در جزیره کیش، گفت: گرچه در محله اول سیل تصور می کردیم دو هزار میلیارد تومان خسارت وارد شده باشد اما بعد از بررسی دقیق خسارت ها، 210 میلیارد تومان خسارت ناشی از سیل پرداخت کردیم.
وی همچنین در مورد ضریب نفوذ بیمه در کشور گفت: هدف گذاری شده بود که ضریب نفوذ بیمه به 7 درصد برسد در حالی که این رقم 2.4 درصد است؛ هر چه حجم تولید ناخالص داخلی افزایش پیدا کند این ضریب نفوذ به سختی رشد می کند که در دنیا ضریب نفوذ بیمه 6 درصد است. 
رئیس کل بیمه مرکزی گفت: عمده رشد ضریب نفوذ در بخش بیمه زندگی است که در کشورهای پیشرفته بیمه زندگی 60 درصد سهم دارد در ایران بیمه زندگی 14 درصد است و ما می خواهیم بیمه زندگی رشد پیدا کند.
* بیمه ها به سرعت خسارت شعب بانک های آسیب دیده در اغتشاشات را پرداخت می کنند
سلیمانی همچنین با اشاره به حوادث اخیر و ناآرامی ها در کشور گفت: به شرکت های بیمه دستور داده ام سریعا نسبت به برآورد خسارت ها و پرداخت غرامت شعبه های بانک در حوادث اخیر آسیب دیده و یا دستگاه های خودپرداز پول از آنها به سرقت رفته نسبت به تامین خسارت اقدام می کنند.
وی همچنین در مورد صندوق بیمه حوادث طبیعی گفت: مجلس مصوبه ای در این زمینه داشته که دولت پذیرفت 50 درصد حق بیمه حوادث طبیعی را دولت و 50 درصد را مردم بپردازند اما شورای نگهبان به آن ایراد وارد کرد و نمی توان برای مردم اجبار ایجاد کرد بنابراین این مصوبه برای اصلاح به کمیسیون اقتصاد مجلس ارجاع شده و با رفع این مشکل مجددا در صحن مجلس بررسی می شود.
رئیس کل بیمه مرکزی همچنین در مورد برخی تخلفات در ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار