نماینده دائم کشورمان نزد سازمان ملل از کشف و ضبط بیش از ۸۱۴ تن انواع موادمخدر در کشور در سال ۲۰۱۹ خبر داد.

به گزارش خبرگزاری شبستان ، کاظم غریب آبادی از کشف و ضبط بیش از ۸۱۴ تن انواع موادمخدر در کشور در سال ۲۰۱۹ خبر داد و افزود: با تلاش و از جان گذشتگی سربازان و ماموران نهاد های انتظامی و امنیتی کشورمان در مرز ها و داخل کشور، در سال ۲۰۱۹ میلادی ۸۱۴۴۷۷ کیلوگرم انواع مختلف موادمخدر کشف و ضبط شد که بیشترین میزان، مربوط به تریاک با ۶۵۶۲۵۸ کیلوگرم است.
سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان ملل و سایر سازمان های بین المللی مستقر در وین با اشاره به دیگر مخدرهای کشف شده، تصریح کرد: میزان کشف و ضبط سایر مخدر های دیگر، عبارتند از: هروئین ۱۷۴۱۴ کیلوگرم، مرفین ۱۸۱۸۵ کیلوگرم، حشیش ۷۳۹۲۸ کیلوگرم، و شیشه ۱۳۵۷۰ کیلوگرم.
سفیر و نماینده دائم کشورمان همچنین اظهار کرد: ماموران مبارزه با مواد مخدر کشورمان در سال ۲۰۱۹، ۲۳۱۹ درگیری مسلحانه با قاچاقچیان داشته اند که منجر به انهدام و متلاشی شدن ۱۸۸۶ باند و شبکه ترانزیت و توزیع موادمخدر شده است.
او ادامه داد: در این درگیری ها نیز ۵ نفر از مأموران عزیز کشورمان به شهادت رسیدند.
غریب آبادی در پایان با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران همچنان پرچمدار مبارزه با موادمخدر در سطح جهانی است و با اشاره به اینکه تلاش ها و برنامه های ایران در سه حوزه مقابله، پیشگیری، و درمان همواره مورد اذعان و تمجید دفتر مقابله با جرم و موادمخدر ملل متحد قرار می گیرد، اما از بی توجهی برخی کشور ها در عدم پذیرش مسوولیت مشترک در این حوزه، به طور جدی انتقاد کرد./
پایان پیام/ 50

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار