دانشگاه آزاد در افق 1400 انتخاب اول دانشجویان

اعتماد آنلاین چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۱۵

اعتمادآنلاین| محمد مهدی طهرانچی، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در اجلاس «دانشگاه آزاد اسلامی؛ گام دوم انقلاب اسلامی» عنوان کرد: امروز می توان این را گفت که دانشگاه آزاد مولود انقلاب اسلامی است و اگر انقلاب گام اول را طی کرده و به گام دوم رسیده دانشگاه آزاد هم گام اول را طی کرده و به گام دوم وارد خواهد شد. گام دوم انقلاب دکترین انقلاب اسلامی ما است و باید بسیار به آن پرداخته شود.در این بیانیه 7 بند به عنوان برکات انقلاب اسلامی آورده شده که در بند دوم به موتور پیشران کشور اشاره شده که در عرصه علم و فناوری نقش مهمی دارد.
 طهرانچی با بیان اینکه دانشگاه آزاد برکت حاصل از نقلاب اسلامی است، گفت: چله اول انقلاب اسلامی نقاط نقصانی دارد که باید در چله دوم حل شود. طی این مدت ایران در بین 10 کشور جهان جزو پیشقراولان رشد علمی بوده و این مسیری است که دنیا انتخاب کرده، امروزه نام جمهوری اسلامی در رشد آموزش عالی کشور جزء 5 کشور اول دنیا مطرح شده است.
وی افزود: دسترسی به آموزش عالی رکن اقتصاد دانش بنیان است. دسترسی گسترده به آموزش عالی در کشور باید مورد توجه قرار گیرد ولی امروزه با کاهش جمعیت آموزش عالی مواجه شده ایم. از 48 درصد میزان ورودی دانشجو به 43 درصد و به مرور به پایین 40 درصد خواهیم رسید.
طهرانچی گفت: کشورهای غربی در جذب استعداهای درخشان کشور ما از یکدیگر سبقت می گیرند در حالی که امروز در کشور اظهار می کنند جذب دانشجو باید کاهش پیدا کند.
وی افزود: دانش آشکارترین وسیله قدرت کشور به عنوان پیشران کشور مطرح شده و قدرت علمی به عنوان قدرت کشور مطرح شده است.
طهرانچی گفت: در آغاز راه گام دوم انقلاب هستیم و باید حرکت را شتابان کنیم که این ...

سرخط اخبار