اقدامات آمریکا در منطقه جنایتکارانه است

واحد مرکزی خبر پنج شنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۸:۵۵
مقام سوری: مواضع دولت آمریکا در ارتباط با قدس اشغالی ، بلندیهای اشغالی جولان و سپاه پاسداران جنایتکارانه است.

به گزارش سرویس بین الملل  خبرگزاری صدا و سیما ، فی صل المقداد معاون وزیر امور خارجه سوریه محاصره اقتصادی این کشور را غیر انسانی خواند .
به گزارش خبرگزاری رسمی سوریه ( سانا) از دمشق ، فیصل المقداد در سخنرانی خود در همایش تبادل اقتصادی عربی که روز چهارشنبه با حضور نمایندگان کشورهای عربی و خارجی در هتل « داما روز» در دمشق برگزار شد ، گفت: جنگ علیه سوریه تمام نشده و جنگ بر ضد سوریه امروز به اقدامات اقتصادی یکجانبه و مغایر با قوانین و اصول بین المللی تبدیل شده است .کشورهای متخاصم از روش های غیر انسانی در جنگ محاصره علیه سوریه استفاده می کنند .
فیصل المقداد گفت با وجود فراوانی نفت در منطقه عربی و اینکه منطقه عربی نفت کل جهان را تامین می کند اما هزاران سوری به دلیل اقدامات اقتصادی تحمیلی و یکجانبه غرب ودیکته های آمریکا در صف های طولانی در جایگاه های سوخت هستند .
وی خاطر نشان کرد چگونه برخی ها اجازه می دهند کودکان سوری بر اثر سرما و یخبندان و شرایط نامساعد جوی جان خود را از دست بدهند در حالی که نفت کشورهای منطقه به سراسر جهان فرستاده می شود .
المقداد در ادامه خواستار اجرای توافقنامه ها و معاهدات مشترک عربی و مقابله با چالش ها و جنگ های اقتصادی شد که علیه کشورهای عربی به راه انداخته می شود .آمریکا و متحدان آن و رژیم صهیونیستی در تلاش برای تضعیف اعراب و بهره برداری از منابع انسانی و اقتصادی آنان هستند و واشنگتن نیز برای حفظ هژمونی خود و تسلط رژیم اسرائیل بر منطقه اقدام به کشتن آنان ( عرب ها ) می کند .
این مقام سوری در ادامه مواضع دولت آمریکا در ارتباط با قدس اشغالی ، بلندیهای اشغالی جولان سوریه و سپاه پاسداران انقلاب ایران را ...