اکوفارس: جو بایدن داوطلب اصلی دموکرات ها برای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در واکنش به انصراف برنی سندرز از ادامه این رقابت ها گفت: سندرز سیاستمداری نادر است و جنبش او امروز همچون گذشته، قدرتمند است.

در بیانیه روز چهارشنبه بایدن آمده است: امروز، سناتور سندرز اعلام کرد که فعالیت انتخاباتی خود را متوقف کرده است. برنی قلب و روح خود را نه تنها در انتخابات ریاست جمهوری ، بلکه به علل و مسائلی قرار داده است که در طول دهه ها با زندگی او بوده اند.
وی افزود: می دانم که این تصمیم، برای وی چقدر دشوار بود و برای میلیون ها هوادار وی به ویژه رای دهندگان جوانی که از برنامه های مترقی که او در رقابت ها، الهام و انرژی گرفته و وارد سیاست شده اند، چه سخت است.
معاون اول باراک اوباما ادامه داد: برنی در سیاست، کاری نادر انجام داده است. او فقط یک کارزار سیاسی را اجرا نکرده است. او جنبشی ایجاد کرده است و اشتباه نکنید، معتقدم که این حرکتی است که امروز به اندازه دیروز قدرتمند است. این یک چیز خوب برای ملت و آینده ما است.
بایدن با تاکید بر اینکه «سناتور سندرز و حامیانش گفت وگو در آمریکا را تغییر داده اند»، گفت: موضوعاتی چون نابرابری درآمدی، مراقبت های بهداشتی جهانی، تغییر اوضاع، دانشگاه رایگان، رهایی دانشجویان از بدهی خردکننده وام های دانشجویی که مورد توجه اندکی قرار گرفته اند، یا امید کمی برای آن بود، اکنون در مرکز بحث سیاسی قرار دارند.
وی افزود: اینها فقط چند مورد از موضوعاتی است که برنی و هوادارانش به آنها پرداخته اند و در حالی که من و برنی ممکن است در مورد چگونگی رسیدن به آنها توافق نداشته باشیم اما در مورد هدف نهایی برای این موضوعات و موارد دیگر توافق داریم.
داوطلب دموکرات ها برای ریاست جمهوری آمریکا ادامه داد: اما من بیش از هر موضوع یا مجموعه ای از مسائل، می خواهم درباره برنی به خاطر داشتن صدای قدرتمند برای آمریکایی منصف تر و عادلانه تر صحبت ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار