خصوصی سازی نادرست خیانت در حق کشور و ملت است

خبرگزاری تسنیم جمعه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۸:۱۱
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با انتقاد از روش غلط خصوصی سازی در کشور گفت: به هیچ عنوان رفتارهای این چنینی پذیرفته نیست و در واقع خصوصی سازی به این شکل خیانت در حق کشور و ملت است.

- اخبار اقتصادی -
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم ، حجت الاسلام والمسلمین قربانعلی دری نجف آبادی روز 5شنبه در دیدار با کارگران استان مرکزی با اشاره به برخی واگذاری ها در زمینه واحدهای صنعتی اظهار داشت: متاسفانه واگذاری هایی را در سطح برخی از واحدهای تولیدی و صنعتی شاهد هستیم که شرایط نامطلوبی را برای مجموعه کارگری آن واحد رقم زده اند.
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی افزود: افرادی که نسبت به خریداری این شرکت ها اقدام می کنند گاه بدون درنظر گرفتن موارد الزامی وارد میدان می شوند، اما توانایی اداره و توان مالی لازم برای تزریق نقدینگی را ندارند که نتیجه آن حیف و میل شدن سرمایه و شرکت است.
وی تصریح کرد: از این رو به هیچ عنوان رفتارهای این چنینی پذیرفته نیست و در واقع خصوصی سازی به این شکل خیانت در حق کشور و ملت است.
دری نجف آبادی بیان کرد: بنده به عنوان کسی که در صحنه حضور داشته و دارم اطلاع دارم که واحدهای عظیمی چون پالایشگاه و پتروشیمی با چه ایثار، مجاهدت ها و فداکاری هایی ساخته شده اند اما اکنون اگر بخواهد این سرمایه های ملی عظیم به بهانه خصوصی سازی به افراد سودجویی که قصد سوءاستفاده از این سرمایه ها را دارند بیفتد قابل قبول نبوده و نباید گذاشت که سکان این واحدها را چنین افرادی به دست بگیرند.
وی ادامه داد: از این رو در صورت لزوم به هرگونه واگذاری در سطح استان مسئولان و آحاد مردم باید کمک کنند تا حکیمانه ترین واگذاری اتفاق بیفتد چراکه در غیر این صورت هر گونه کوتاهی به ضرر کشور است.
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی عنوان کرد: گره کوری که امروز در حوزه صنایع کشور ایجاد شده با اندکی تامل و با استفاده از سرمایه های ...