دعای روز دهم ماه مبارک رمضان

خبرگزاری تسنیم پنج شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۷:۴۴
دعای دهمین روز از ماه مبارک رمضان به همراه شرحی بر آن منتشر شد.

- اخبار فرهنگی -
به گزارش خبرنگار فرهنگی  باشگاه خبرنگاران پویا ، همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان ادعیه روزانه این ماه شریف بسیار جای دقت و تفکر دارد. این دعاهای روزانه که در محافل مذهبی خوانده می شود توسط ابن عباس از پیامبر صلّی اللّه علیه و آله و سلّم نقل شده است و علمای بزرگ اسلام آنها را در کتاب خود ثبت و ضبط کرده اند و ما این ادعیه را از کتاب « اقبال الأعمال» سیدبن طاووس عالم بزرگ شیعه نقل می کنیم. این کتاب مانند سایر کتاب هاى سید از اعتبار و ارزشی ویژه بین علماى شیعه برخوردار است تا جایی که شیخ عباس قمی در «مفاتیح الجنان» بسیار از ادعیه این کتاب استفاده کرده است.
اینک به مناسبت فرا رسیدن دهمین روز ماه مبارک رمضان، دعای این روز به همراه شرحی بر آن منتشر شده است:
اللَّهُمَّ اجْعَلْنِی فِیهِ مِنَ الْمُتَوَکِّلِینَ عَلَیْکَ، وَ اجْعَلْنِی فِیهِ مِنَ الْفَائِزِینَ لَدَیْکَ، وَ اجْعَلْنِی فِیهِ مِنَ الْمُقَرَّبِینَ إِلَیْکَ، بِإِحْسَانِکَ یَا غَایَةَ الطَّالِبِینَ
خدایا مرا در این ماه از توکل کنندگان، و از رستگاران نزد خود، و از مقرّبان درگاهت قرار بده، به احسانت ای هدف جویندگان
حجت الاسلام محمود ریاضت  محقق و کارشناس علوم دینی در توضیح دعای این روز برای تسنیم نوشت: در قالب دعا این مفهوم بیان شده که سرسپردن به خالق هستی در تمامی زوایای زندگی، فقط و فقط به او توکل کردن و از غیر او منقطع شدن، با این انقطاع از غیر وی به رتبه رستگاران حریم دوست دست یافتن و تحقق نیت قُرب حق تعالی در همه اعمال واجب و مستحب، حقیقت و باطن روزه و خروجی اصلی ضیافت الهی است.
به فرموده مولا علی علیه السلام برای هر امری در امور معنوی ظاهری و ...