معاون وزیر راه و شهرسازی با اعلام این که متوسط قیمت مسکن ۲۶ استان کشور زیر ۱۰میلیون تومان است، گفت: گزارش واقعی قیمت مسکن به زودی منتشر می شود.

- اخبار اقتصادی -
محمود محمودزاده در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم در پاسخ به این پرسش که چرا طی ماه های مرداد و شهریور امسال گزارش متوسط قیمت مسکن از سوی وزارت راه و شهرسازی منتشر نشده و آیا این عدم انتشار با هدف کنترل قیمت ها صورت گرفته است، اظهار کرد: بر اساس قولی که داده ایم به زودی متوسط قیمت مسکن 29 استان کشور را اعلام خواهیم کرد.
وی ادامه داد: دو روز قبل برای اولین بار در شورای عالی مسکن این قیمت ها ارائه شد که بسیار به صحت نزدیک است و می تواند قیمت واقعی مسکن را در کشور نشان دهد، به جای این که متوسط قیمت مسکن یک شهر را تهران برای کشور ملاک قرار دهیم.
وی با بیان این که طی یکی دو روز آینده متوسط قیمت مسکن 29 استان کشور در سایت معاونت مسکن و ساختمان بارگذاری می شود، افزود: اگر قیمت های درست و صحیح را اعلام کنیم در بازار مسکن راهنماست، اما اگر فقط آمار خام را منتشر کنیم طبیعی است که گمراه کننده خواهد بود، به عنوان نمونه در شهر تهران متوسط قیمت مسکن را بیست و چند میلیون تومان اعلام می کنند، اما از نظر علمی وقتی از یک جامعه ای می خواهیم آماری را استخراج کنیم باید بخشی را که قیمت غیرطبیعی دارد خارج کنیم.
معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: اگر در تهران عدد منطقه یک را از متوسط قیمت مسکن خارج کنیم، متوسط قیمت مسکن پایتخت به 10 تا 15 میلیون تومان خواهد رسید.
محمودزاده گفت: بر اساس بررسی های صورت گرفته در 7 استان کشور (در شهرهای مرکز استان) متوسط قیمت هر مترمربع واحد مسکونی (طی مرداد 99) زیر 5 میلیون تومان بوده است. در 19 استان متوسط قیمت مسکن زیر 10 میلیون تومان، در 2 استان بالای 10 ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار