رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان بر لزوم بسته شدن مرز باشماق تا پایان آبان ماه تاکید کرد و گفت: تردد مسافر در مرز امروز آغاز شده و در صورت عدم جلوگیری از تردد مسافران شاهد افزایش مبتلایان ب کرونا در مریوان خواهیم بود.

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، فرزین رضاعی عصر امروز در جلسه ستاد استانی کرونا اظهار کرد: باتوجه به شیوع کرونا ، در حال حاضر روزانه حدود ۳۰ نفر به بستری ها افزوده می شود و حدود ۳۰۰ مورد جدید در استان نیز شناسایی می شوند.
وی با اشاره به اینکه بیمارستان شهرهای استان در حال تکمیل ظرفیت است، افزود: وضعیت استان بشدت نگران کننده است و اگر تعداد مبتلایان افزایش یابد در آذر ماه تعداد مبتلایان سنندج روزانه از ۳۰۰ نفر به ۸۰۰ مورد می رسد.
وی خاطر نشان کرد: بخشی از فوتی ها به دلیل خود درمانی در بدو ورود به بیمارستان فوت می کنند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان کردستان به ارائه پیشنهاداتی برای پیشگیری از شیوع ویروس پرداخت و اعلام کرد: از امروز صبح تردد مسافر در مرز باشماق از سوی عراق آزاد شده که نگران کننده است و باید تا پایان آبان ماه مرز بسته شود.
رضاعی تعطیلی کامل دو شهر فوق پرخطر بانه و بیجار، تعطیلی جلسات غیر ضروری، کاهش زمان جلسات، جریمه رانندگان خودروهای عمومی بدون ماسک و تعطیلی آرامستان ها و جلوگیری از تجمع مردم با همکاری نیروانتظامی را خواستار شد و گفت: اجرای این موارد برای کاهش ویروس کرونا ضروری است.
وی تعطیلی باغ ها، بسته شدن تاناکورا، قلیان سراها، آرایشگاهها، استمرار تعطیلی مدارس را نیز برای پیشگیری از شیوع کرونا ضروری دانست.
وی اضافه کرد: از ادارات درخواست می شود گواهی مراکز ۱۶ ساعته را برای کارکنانی که نیاز به مرخصی استعلاجی دارند بپذیرند و نیاز به تردد این افراد به تامین اجتماعی نباشد.
وی بیان کرد: ۶ درصد مراجعه کنندگان به مراکز ۱۶ ساعته و بیمارستان ها از مناطق روستایی بودند که ۷۰ درصد آنها بستری شده اند.
کمبود ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار