وضعیت بحرانی ۱۰ استان در ازدواج و طلاق

پارسینه چهارشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۱۹
دبیر کارگروه ملی کنترل و کاهش طلاق شورای عالی انقلاب فرهنگی کشور، گفت: ۱۰ استان کشور از نظر افزایش طلاق و کاهش ازدواج وضعیت بحرانی دارند که استان کردستان ازجمله این استان ها است.

ناهید رام پناهی، امروز (۱۷ مهر) در همایش بین استانی آموزشی- توجیهی بین دستگاهی آموزش و مشاوره هنگام ازدواج با حضور بیش از ۲۰۰ نفر از مربیان آموزش هنگام ازدواج دانشگاه علوم پزشکی، بهزیستی، دادگستری و مراکز بزرگ اسلامی کردستان، همدان و اسدآباد که در تالار ابن سینا دانشکده پزشکی برگزار شد، اظهار کرد: بابیان مختصری از تاریخچه کارگروه ملی کنترل و کاهش طلاق، بیان کرد: ۱۰ استان کشور ازنظر افزایش طلاق و کاهش ازدواج وضعیت بحرانی دارند که استان کردستان ازجمله این استان ها است.
وی افزود: برنامه ملی کنترل و کاهش طلاق به دستگاه های مربوط ابلاغ و شامل محور هایی ازجمله آموزش، مشاوره، ترویج و فرهنگ سازی، قضایی و انتظامی، حمایت های اجتماعی، سلامت فردی و اجتماعی و نیز برنامه و بودجه است.
دبیر کارگروه ملی کنترل و کاهش طلاق، عنوان کرد: در دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی برای مقابله با آسیب های اجتماعی مهم طرح های لازم برای پنج آسیب مهم شامل طلاق، کودکان کار، حاشیه نشینی، فحشا و فساد و نیز کار ویژه تهیه شود که در این زمینه ۱۳ دستگاه مسئول درگیر هستند.
رام پناهی افزود: روند تغییرات میزان طلاق در استان کردستان بیانگر این واقعیت است که این میزان از ۲.۵ در سال ۹۲ به ۲.۴ در سال ۹۸ به ازای هر ۱۰۰۰ نفر جمعیت رسیده است.
وی ذکر کرد: سن ازدواج در کردستان در مردان ۲۹.۵ و در زنان ۲۴.۸ سال است.
در ادامه وحید یوسفی نژاد، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کردستان، گفت: ازدواج بین مسلمانان جایگاه رفیع و ویژه ای داشته و نیز در حرکت جامعه به سمت تعالی و توسعه تأثیر به سزایی دارد بنابراین یکی از اولویت هایی که باید مدنظر قرار گیرد رواج ازدواج و ارائه آموزش های قبل، ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار