زنجان - ایرنا - رسانه ها و مطبوعات استان زنجان در هفته جاری موضوعات مختلفی را در سرخط اخبار و صفحات نخست خود انعکاس دادند که از جمله آن ها می توان به موضوع تعطیلی دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در استان، افزایش قیمت عرضه گوشت مرغ در زنجان و موج جدید شیوع کرونا در استان زنجان اشاره کرد.

روزنامه صدای زنجان در گزارشی با عنوان "یک خداحافظی ظریف" به موضوع تعطیلی دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در استان پرداخت و نوشت: فعالان اقتصادی استان که چند روزی است در بخشی از فعالیت های خود به علت عدم فعالیت دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه دچار مشکلاتی شده اند، معتقدند استقرار دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در زنجان به عنوان یک مزیت مطرح بوده که در کنار توسعه صادرات و بازارهای هدف خارجی، زمینه حضور سفیران کشورهای مختلف و هیات های تجاری که تضمینی برای انعقاد قراردادهای دوجانبه محکم است را فراهم می کند. از این رو از مسئولان استان درخواست دارند تا در اسرع وقت نسبت به ازسرگیری فعالیت این دفتر اقدام کنند.
بهمن ماه سال ۱۳۹۴ به منظور ارائه خدمات کنسولی دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در استان زنجان با حضور حسن قشقاوی، معاون پارلمانی و امور کنسولی وزارت خارجه افتتاح شد.
افزایش تعاملات فرهنگی، اقتصادی و تجاری استان زنجان، انجام بخشی از اموری که فعالین اقتصادی و حتی دانشجویان زنجانی، پررنگ کردن دیپلماسی اقتصادی در قیاس با دیپلماسی سیاسی از جمله اهداف راه اندازی دفتر وزارت امور خارجه زنجان بود.
شنیده ها حکایت از آن دارد به دلیل بی توجهی به درخواست های دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه برای بهبود فضای فیزیکی دفتر و در اختیار گذاشتن خودرو، فعلا این نمایندگی تعطیل است. البته استانداری زنجان در راستای خدمت به مردم و فعالان اقتصادی، موضوع از سرگیری فعالیت دفتر را پیگیر است. در حال حاضر نیازهای فعالان اقتصادی استان بدون فعالیت دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه نیز انجام می شود اما روال رسیدن به خدمت کند به نظر می رسد.
امکان مصاحبه صدای زنجان با ...

سرخط اخبار