محبوب ترین افراد نزد خداوند چه کسانی هستند؟

پارسینه جمعه ۲۱ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۳:۱۳
محبوب شدن نزد پروردگار عالمیان کار سختی نیست و به راحتی می توان به بالاترین درجه معنویت در دنیا و آخرت رسید.

محبت پروردگار عالمیان به بندگانش آنقدر زیاد است که میزان آن را نمی توان مقیاس کرد. خداوند، انسان اشرف مخلوقات را جانشین خود در روی زمین قرار داد و از میان آنها برگزیدگانی را برای نشاط، سرور و شادی دیگران برگزید و این مقام بزرگترین نعمت الهی است که بر آنها ارزانی داشته است.
اخبار مذهبی _ لطف و بزرگی که در خوان بزرگ معنویت، همه بندگان خداوند را در بر خواهد گرفت و آثار پربرکتی بر زندگی دنیوی و اخروی همگان دارد. این افراد که در نزد خداوند جایگاه والایی دارند، خیرین نام می گیرند. در ادامه این گزارش به بررسی مقام و منزلت بندگان محبوب خداوند می پردازیم؛
مقام و منزلت بندگان محبوب خداوند در پیشگاه الهی چگونه است؟
مظفر کاوه کارشناس مذهبی، با اشاره به اینکه بر اساس روایات بسیار بهترین محبت الهی در حق بندگان واسطه کردن آنها در کار خیر است، اظهار کرد: در احادیث و روایات نقل شده است؛ زمانی که مومنی از دنیا می رود، در سختی های قیامت و در مسیری که باید طی کند با یک جوان خوش سیما و نورانی روبرو می شود. این جوان خوش سیما مومنان را در مسیر سخت قیامت و پل صراط در امنیت و آسایش کامل به بهشت و مقصد می رساند و باعث نشاط، سرور و شادی آنان می شود. در این لحظه بندگان خداوند از جوان می پرسند که تو چه کسی هستی که مارا یاری کردی؟ او در پاسخ می گوید: من همان کار خیر و خدمتی هستم که باعث نشاط، سرور و شادی بندگان خداوند شده و امروز شما در بهشت با نشاط و شاد خواهید شد.
وی ادامه داد: امام حسین (ع) در این باره می فرماید: «خداوند اگر به بنده ای خیر برساند و مورد عنایت قرارش دهد، او را واسطه کار خیر مردم می کند».
گفت وگوی جبرئیل و خدواند در خصوص کار خیر ...

سرخط اخبار