رئیس کمیسیون بررسی سانحه بوئینگ 737 اوکراینی گفت: با ورود تیم بررسی سانحه کانادایی به ایران، کارگروه ویژه ای برای بررسی جعبه سیاه با حضور تیم های ایران، کانادا و اوکراین، تشکیل شده است .

حسن رضایی فر در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، در تشریح آخرین وضعیت بررسی جعبه سیاه بوئینگ 737 اوکراینی بیان کرد: هیچ اتفاقی جدیدی فعلاً درباره جعبه سیاه رخ نداده است
رئیس کمیسیون بررسی سانحه بوئینگ 737 اوکراینی افزود: تیم کانادایی نیز به ایران آمده تا موضوع بازخوانی جعبه سیاه را با همراهی تیم بررسی سانحه ایرانی و اوکراینی انجام دهند.
وی تأکید کرد: در این باره کارگروه ویژه ای برای بررسی نوار مکالمات خلبان و نوار پارامترهای موتور در جعبه سیاه با حضور تیم های ایران، کانادا و اوکراین، تشکیل شده است .
رئیس کمیسیون بررسی سانحه بوئینگ 737 اوکراینی در پاسخ به این سؤال که آیا بازخوانی اطلاعات جعبه سیاه در کشور خودمان انجام می شود یا جعبه سیاه به فرانسه می رود؟، توضیح داد: اجازه بدهید در این باره هیچ صحبتی فعلاً نداشته باشم اما جعبه سیاه (FDR&CVR) همین جا در دفتر خودمان مقابل چشم مان است.
رضایی فر اضافه کرد: تیم کانادایی هم به ایران آمده است اما هنوز به هیچ توافقی در این باره نرسیده ایم به هر حال شرایط فرق کرده است و منتظر تصمیم گیری مسئولان اصلی کشور هستیم.
بنابراین گزارش با ورود کارشناسان بررسی سانحه کشور کانادا به ایران، اولین جلسه سه جانبه (ایران، اوکراین و کانادا) صبح امروز در سازمان هواپیمایی کشوری تشکیل شده است.
سازمان هواپیمایی کشوری ایران از همان دقایق اولیه بعد از بروز سانحه پرواز 752 شرکت هواپیمایی اوکراینی، برای حضور نماینده کشورهای طراح، سازنده، بهره بردار و کشورهایی که شهروندان آنان در این پرواز حضور داشتند اعلام آمادگی کرده بود که اکنون نمایندگان کشورهای کانادا و ...

سرخط اخبار