رئیس دفتر رئیس جمهور گفت: دولتدر بورس دخالت نمی کند اما وظیفه دارد از سرمایه های خرد صیانت و مراقبت کند.

به گزارش ایسنا، محمود واعظی در حاشیه جلسه امروز هیات دولت در جمع خبرنگاران در واکنش به اظهار نظر یکی از نمایندگان مجلس که گفته بود دولت مردم را در بورس رها کرده است، اظهار کرد: بورس سازوکار خاص خود دارد که به آن شکل می دهد. بارها و بارها همه مسوولان گفته اند بورس جای نیست که هیجانی به آن وارد شده یا از آن خارج شویم. بورس محلی برای سرمایه گذاری میان مدت و بلند مدت است و کسانی که در میان مدت و بلند مدت در بورس سرمایه گذاری می کنند، سود بیشتری خواهند داشت. که باید در این زمینه به مردم اطلاع رسانی شده و فرهنگ سازی انجام شود.
وی ادامه داد: دولت در بورس دخالت نمی کند، اما وظیفه صیانت و مراقبت از سرمایه های خرد را دارد تا نفوذی ها کاری نکنند که سرمایه های خرد متضرر شود ما از بورس حمایت کرده و آن را رها نمی کنیم. کسی که فکر می کند دولت روزانه باید در بورس دخالت کند از ساز و کار بورس آگاهی ندارد.
رئیس دفتر رئیس جمهور همچنین در پاسخ به سوالی در مورد تامین ارز مورد نیاز وزارت بهداشت گفت: ارز مورد نیاز وزارت بهداشت تامین شده، ولی تخصیص آن مقداری به تاخیر افتاده است. البته از 10 روز قبل رقمی تخصیص داده شده است تا مواد اولیه دارو وارد شود. امیدواریم داروهای مورد نیاز برای تولید دارو در داخل کشور هر چه زودتر وارد کشور شود.
واعظی در ادامه درباره واکنش ها به صحبت رئیس جمهور مبنی بر این که کاخ سفید موجب ایجاد مشکلات کشور شده است، گفت: آمریکا هر کاری می خواسته علیه ملت ما انجام داده و کاری نمانده که ما برای آن ملاحظه کنیم. حتما آن چه رئیس جمهور گفته است، درست است. ولی نمی دانم چرا از این که رئیس جمهور گفت مردم کاخ سفید را لعنت کنند، عده ای ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار