وعده های اشتغال ترامپ محقق نشد

تابناک چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۴۸
نیویورک تایمز نوشت: به رغم وعده های تبلیغاتی ترامپ، ایجاد شغل در آمریکا به خوبی پیش نرفت.

به گزارش فارس به نقل از نیویورک تایمز، برنامه هایی از کاهش مالیات گرفته تا مقررات تعرفه ای که هرکدام به نوعی از ابداعات ترامپ بود تا به گفته وی موج سرمایه گذاری و اشتغال ایجاد کند به درستی پیش نرفت.
ترامپ در کمپین های تبلیغاتی خود همواره مطرح می کرد که اشتغال این کشور توسط کشورهای دیگر دزدیده می شود، اشاره وی به کارخانه هایی بود که شرکتهای آمریکایی در کشورهای دیگر دایر می کردند. 
ترامپ اخیرا در کاخ سفید اعلام کرد:« ما شرکت های بزرگ در جای جای دنیا داریم و همه آنها برمی گردند و آنها دوباره در ایالات متحده خواهند بود.» 
سیاست کاهش مالیات ترامپ بدون شک اقتصاد آمریکا را تا حدی در سال 2018 تکان داد. به رشد اقتصادی آمریکا کمک کرد و آن را به 2.5 درصد رساند و تا حدودی اشتغال را در کارخانه ها افزایش داد، اما آمارهای دولتی و سایر منابع حاکی از این است که ادعای ترامپ درباره تأثیرگذاری این سیاست ها در جذب سرمایه گذاری و اشتغال به خوبی پیش نرفته است. 
براساس این آمارها میزان جذب سرمایه خارجی در ایالات متحده آمریکا در دو سال نخست ریاست جمهوری ترامپ با آهنگ کندی پیش رفت و این رقم در مقایسه با دوره ریاست جمهوری باراک اوباما کاهش داشت. 
براساس آمارهای وزارت بازرگانی که در ماه جولای منتشر شد، رشد سرمایه گذاری اقتصادی از همه منابع، بخش خارجی و داخلی پس از اینکه ترامپ بسته کاهش مالیات را به ارزش 1.5 تریلیون دلار در اواخر 2017 امضا کرد، افزایش یافت، اما دوباره این آهنگ رشد اقتصادی آهسته تر شد. 
رشد سرمایه گذاری حتی در بهار منفی شد و خروجی اقتصاد این کشور را کند کرد.
براساس آمارها و مدل هایی که گروه های غیرانتفاعی مانند «ریشورینگ اینی تی ای ...

سرخط اخبار