وزیر راه: در حق مستاجران ظلم شده است

شبکه خبر چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۴۰
وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه در حق مستاجران ظلم شده است، گفت: در بخش مسکن تمام سعی مان این است که حرف هیجانی و بدون پشتوانه زده نشود و اقدام و عمل در دستور کارمان است و روی آن مصمم هستیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی درباره وضعیت بازار مسکن، اظهار داشت: بدون شک باید حواس مان باشد منشا هر حرکت و هر پتانسیلی که یک جریان را می سازد خوب شناسایی کرده و با تحلیلی درست برای آن تصمیم گیری شود.
وی افزود: شاید وقتی این حرف از سوی یک مقام دولتی زده شود برخی آن را یک فرافکنی بدانند، اما حقیقت امر این است که آمریکایی ها وقتی نتوانستند اهداف تحمیلی خودشان را به دست بیاورند و ناکام ماندند ایران را وارد جنگ اقتصادی کردند. هدف آن ها در این جنگ اقتصادی صفر کردن ارزش پول ملی ایران است.
تراز اقتصادی و درآمدی ایران مثبت است
وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: نکته حائز اهمیت این است که همه مردم و مسئولان، گام های خود را برای حفظ ارزش پول ملی مستحکم بردارند. وقتی عملیات روانی آن ها شروع و همچنان ادامه دارد، شما شاهد هستید که منشأ این فضای مجازی و سایت هایی که قیمت گذاری می کنند و تحرکاتی که در نرخ ارز انجام شده، در شرایطی است که کشور ما به لحاظ درآمد، تراز اقتصادی و نداشتن بدهی در وضعیت مثبت است. ایران هیچ بدهی خارجی ندارد و کشوری است که تراز تجاری آن مثبت بوده که این اتفاق سال هاست رخ داده است.
اسلامی ادامه داد: همه این عوامل سیاسی، امنیتی و دیگر موارد مجموعه عواملی هستند که به دنبال سقوط جمهوری اسلامی هستند و یک عده هم آگاهانه و ناآگاهانه در این مسیر حرکت می کنند. این افراد برای حفظ ارزش پول، خودشان اقدام به تبدیل آن می کنند.
بازار مسکن در رکود است
وی تصریح کرد: در بازار مسکن اتفاقی رخ نداده است. سامانه ردیاب معاملات مسکن وجود دارد و اگر یک معامله انجام بگیرد در آن ثبت شده و قابل ...