معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان حج و زیارت، گفت: با قطعی شدن هزینه های حج ۹۸، مازاد هزینه حج زائرین روز چهارشنبه پنجم آذر ۹۹ به حساب آنان واریز می شود.

محمد آزاد در گفتگو با خبرنگار مهر ، اظهار داشت: با توجه به اینکه همه ساله هزینه سفر زائرین براساس نرخ تمام شده و مصوبه کمیته نرخ گذاری از متقاضیان تشرف به حج تمتع دریافت می شود، مابه التفاوت به حساب زائرین واریز می شود، حال که حسابرسی حج تمتع ۹۸ به پایان رسیده، بنا به دستور رئیس سازمان حج و تأیید نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت مقرر شد به تناسب گروه قیمتی کاروان ها مازاد دریافتی به حساب زائرانی که در سال ۹۸ به سرزمین وحی مشرف شده بودند واریز شود.
وی افزود: روز چهارشنبه پنجم آذر ۹۹ به میزان حداقل ۱۲۰ هزار تومان تا ۱۶۰ هزار تومان به حساب زائرین در بانک ملی واریز خواهد شد.
معاون سازمان حج افزود: با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری در جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا مبنی بر کمک به خانواده ها و افرادی که مبتلا به بیماری کرونا شده اند و در این رابطه از خیرین و مردم خواستند که وارد میدان شوند و به کمک این افراد بیایند چرا که از بهترین کارها و بهترین وسایل نزدیک شدن به خداست.
آزاد گفت: از این رو سازمان حج نیز وظیفه خود می داند که ضمن عمل به فرمایشات معظم له با هماهنگی ستاد ملی مبارزه با کرونا و وزارت بهداشت با مشارکت خیرین و خانواده بزرگ حج و زیارت اعم از پرسنل و کارگزاران نسبت به پخت و توزیع غذا بین خانواده ها و افرادی که مبتلا به بیماری کرونا هستند در چارچوب ستادهای محلات مدیریت کرونا و اقدامات درمانی بهداشتی و اورژانسی اقدام کند که بر این اساس روزانه غذای مناسب با حال بیماران کرونایی مطابق دستورالعمل غذایی پزشکان متخصص پخت و در منازل بیماران توسط کارگزاران خدوم حج و زیارت توزیع خواهد شد.
کارگزاران زیارتی مشمول ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار