چرا محصولات ارگانیک گران هستند؟

خبر آنلاین دوشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۱۳
ایرنا نوشت: یکی از موضوعات بسیار مهم در بخش تولید محاسبۀ قیمت تمام شده محصول و عرضۀ آن با قیمت مناسب به بازار می باشد، به طوری که تمام اقشار جامعه متناسب با وضعیت اقتصادی خود بتوانند محصول مورد نظر خود را خریداری کنند. در این بین محصولات ارگانیک و بالا بودن قیمت آن نسبت به محصولات رایج در بازار شاید یک از سوالاتی باشد که بخش زیادی از مردم خواهان دانستن چرایی آن هستند؟ مسئله ای که به بیان ساده آن را توضیح خواهیم داد.

در مواجهه با تبلیغ و ترویج استفاده از محصولات ارگانیک به عنوان غذای سالم، معمولا عنوان می شود گرانی محصولات ارگانیک مانع خرید ماست. در برابر این توضیح چه می توان گفت؟در این زمینه لازم است به طور خلاصه آشنایی اولیه ای با هزینه های تولید در بخش کشاورزی داشته باشیم که بنابر یک رویه معمول شامل: آماده سازی زمین (شخم و صاف کردن زمین) بذر پاشی کود دادن کشت و زرع و وجین کردن آبیاری سمپاشی برای کنترل آفات و بیماریها برداشت و خرمن کوبی حمل و نقل خشک کردن و انبار کردن است. هزینۀ هرکدام از این مراحل در تولید محصول ارگانیک به دلیل وجود روش های متفاوت تولیدی با توجه به نوع محصول می تواند کاهش یا افزایش پیدا کند.
ارگانیک ها چرا گران ترند؟
قیمت بیشتر محصولات ارگانیک نسبت به محصولات رایج به این خاطر است که هزینه تولید اینگونه محصولات بیشتر از محصولات رایج می باشد. اما فواید محصولات ارگانیک که پرداخت هزینۀ بیشتر برای آن را از نظر اقتصادی توجیه پذیر می کند عبارتند از:
۱ - مواد غذایی ارگانیک ارزش غذایی بالاتری دارند. میزان ویتامین C، کلسیم، منزیم، آهن و فسفر در موادغذایی ارگانیک بیشتر است.
۲- موادغذایی ارگانیک حاوی آنتی اکسیدان بیشتری می باشد(آنتی اکسیدان ها ترکیباتی هستند که از تکثیر و جهش ژنها که منجر به سرطان می شوند جلوگیری می کند)، در مواد غذایی ارگانیک آنتی اکسیدان فنولیک بیشتر یافت می شود(۵۰% بیشتر از محصولات غیر ارگانیک) چرا که آفت کش های مصنوعی تولید این مواد در گیاهان را کاهش داده اما کودهای آلی بکار رفته در کشاورزی ارگانیک تولید آنها را افزایش می دهد.
۳-محصولات ارگانیک به دلیل عدم مصرف کودها و سموم شیمیایی در ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار