در مورد مجسمه آزادی حقایق جالبی وجود دارد که در این مقاله به معرفی آن ها می پردازیم.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ مجسمه آزادی نماد دوستی ببین آمریکا و فرانسه می باشد و بدنه رویه ای آن از مس پوشیده شده است.تاریخ ساخت مجسمه آزادی به سال 1875 برمی گردد که طراحی آن در فرانسه توسط فردریک بارتلدی فرانسوی صورت گرفت. مکانی که این مجسمه در آن بنا گردید، در جزیره ی الیس یابدلو یا جزیره ی آزادی می باشد. کار ساخت این مجسمه در 4 ژوئن 1884 در فرانسه به پایان رسید و به نمایش گذاشته شد و مردم فرانسه این مجسمه را مشاهده کردند و تحسین نمودند.
مجسمه یا تندیس آزادی مجسمه ای بزرگ است که در اواخر قرن 19 میلادی، به مناسبت صدمین سالگرد استقلال آمریکا، از طرف فرانسه به آمریکا اهدا شد. امروزه این مجسمه نمادی از آمریکا است.
مجسمه ی آزادی، مجسمه ی زنی است با لباس رومی که یک پای او در زنجیر است. این الهه ی آزادی در دست راست خود مشعلی در دست دارد و در دست چپ اش هم می توانید لوح هایی را مشاهده کنید که همان تاریخ تصویب بیانیه ی استقلال آمریکا است؛ امروزه مجسمه ی آزادی به یکی از برترین جاذبه های گردشگری آمریکا و نیویورک تبدیل شده است.
مجسمه آزادی نماد چیست ؟
1. رنگ مجسمه آزادی قبلا به رنگ قهوه ای تیره بود.
2. مجسمه آزادی قرار بود برای مصر ساخته شود.
3. هر ساله 3/2 میلیون نفر از مجسمه ی آزادی بازدید می کنند.
4. نام کامل مجسمه آزادی «آزادی های تعالی بخش جهان» است.
5. 7 شی تیزی که در تاج مجسمه آزادی قرار دارد، نشان دهنده ی 7 اقیانوس و 7 قاره ی جهان است و مفهومی جهانی را از آزادی نشان می دهد.
6. برای ساخت مجسمه ی آزادی از «Pagan Goddess Libertas» رومی الهام گرفته شده است.
7. سر مجسمه ی آزادی در سال 1878 در نمایشگاه جهانی پاریس به ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار