ایسنا/خراسان رضوی نگرانی های مربوط به تأثیر طولانی مدت شیوع کروناویروس بر بازارهای کلیدی بازیافت اروپا، پس از اتخاذ تدابیر مهار بیشتر بیماری کووید-19در سراسر این قاره به شدت افزایش یافته است.

به گزارش وست نیوز، نگرانی از محدودیت حجم سیستم های جمع آوری، اختلال در حمل ونقل، افزایش حجم زباله در بخش های غیر بسته بندی، در نظر نگرفتن اقدامات پایداری و کاهش سرمایه گذاری های طولانی مدت افزایش یافته است. حتی در پایان هفته گذشته، افزایش قیمت موادی که برای بازیافت کاربرد دارد و روابط مشتریان خصوصی در کشورهایی مانند ایتالیا موجب نگرانی های بیشتری شده است.
کروناویروس تأثیر عمده ای بر پتروشیمی ها، زنجیره های عرضه جهانی، تغییر الگوی تقاضای مصرف کننده و نوسانات گسترده در بازارها داشته و نوسانات قیمت نفت نیز بر این موارد تأثیرگذار بوده است.
در حال حاضر، منابع بازیافت پلی اتیلن ترفتالات (R-PET) در اروپا شاهد تغییر در رفتار مصرف کننده، به ویژه عادات خرید و از همه مهمتر عادات بازیافت است.
مسئول یکی از شرکت های بازیافتی آلمانی گفت: "مردم بطری آب را خریداری کرده و دیگر آن را برای بازیافت تحویل نمی دهند و در نزد خود نگه می دارند."
تقاضا برای PET در ماه مارس به طور قابل توجهی افزایش یافته است، زیرا اروپایی ها برای خرید مواد غذایی و سایر ملزومات احساس ترس کردند.
وی گفت: "این عملکرد افراد در گذشته تحت تأثیر فصل بوده و دلیل آن مصرف کمتر آب در زمستان است اما میزان خرید کنونی به دلیل شیوع این بیماری نیز افزایش یافته و افراد در منزل از شیشه های آب استفاده مجدد می کنند."
یکی از مهمترین شرکت های بازیافتی در آلمان، که بنیادی ترین طرح های بازیافت را در اروپا اجرا می کند نیز اعلام کرده که رفتار افراد تحت تأثیر فاصله اجتماعی و قرنطینه تغییریافته است.
پیش از شیوع بیماری مصرف کنندگان بطری های PET مورداستفاده خود را از طریق دستگاه های فروش معکوس در ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار