رسانه های آلمانی گزارش دادند مرکل زمانی که منتقد سرسخت کرملین در بیمارستان برلین بستری بوده با وی ملاقات کرده است.

- اخبار بین الملل -
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم ، هفته نامه "اشپیگل" گزارش داد که "آنگلا مرکل"، صدر اعظم آلمان با یک حرکت غیر معمول بر همبستگی دولت آلمان با "آلکسی ناوالنی"، منتقد سرسخت کرملین تاکید کرده است.
جدیدترین خبرها و تحلیلهای ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)
به نوشته این هفته نامه آلمانی صدر اعظم آلمان به صورت کاملا مخفیانه و محرمانه با ناوالنی در دورانی که در بیمارستان برلین بستری بود ملاقات کرده است. مرکل بعد از بیرون آمدن این منتقد سرسخت کرملین از کما به ملاقات او رفت.
ملاقات از ناوالنی در بیمارستان نشان می دهد که این پرونده برای مرکل بسیار اهمیت دارد.
تا به حال مسکو هر گونه مداخله در مسمومیت ناوالنی که برای درمان به برلین فرستاده شده است را رد کرده است. در مقابل برخی رسانه های طرفدار دولت و برخی مقامات دولتی در روسیه همواره فرضیه های جدیدی را درباره این پرونده منتشر می کنند و حتی از طرف این گروه ها این فرضیه هم مطرح شده که ناوالنی در خاک روسیه مسموم نشده بلکه در آلمان مسموم شده است.
آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان بلافاصله بعد از انتشار گزارش هایی مبنی بر مسمومیت ناوالنی شخصا در این باره اظهار نظر کرده و تاکید کرد که وی می تواند برای معالجه به برلین بیاید.
پرونده مسمومیت ناوالنی از نظر سیاسی بسیار اهمیت دارد.
روسیه "صحنه سازی" درباره مسمومیت شیمیایی ناوالنی را بعید ندانست
ناوالنی 32 روز در این بیمارستان چریته برلین بستری بود. او ماه گذشته پس از بیمار شدن در جریان یک پرواز داخلی در روسیه برای درمان به برلین منتقل شد.
سخنگوی صدراعظم آلمان واکنشی به این گزارش ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار