رئیس اتحادیه املاک گفت: تا پایان سال آینده قیمت مسکن گران نمی شود و در سال آینده پایین تر از نرخ تورم قیمت ها بالا می رود.

مصطفی قلی خسروی رئیس اتحادیه املاک استان تهران با بیان اینکه بازار مسکن تحت تأثیر ۴ مولفه است، گفت: هر تغییری که در بورس، طلا، ارز و حامل های انرژی ایجاد می شود، بر افزایش و یا کاهش قیمت ها در این بازار تأثیر می گذارد.
رئیس اتحادیه املاک استان تهران افزود: خوشبختانه با کنترل و نظارتی که در بازار مسکن صورت گرفته است و باتوجه به آنکه این بازار گنجایش افزایش قیمت را ندارد، تغییری در قیمت های واحد های مسکونی ایجاد نشده است.
خسروی گفت: در سال گذشته بازار مسکن شاهد رشد صددرصدی قیمت ها بوده است، بنابراین متقاضیان این بازار دیگر قدرت خریدی برای واحد های مسکونی با قیمت بالاتری را ندارند، بنابراین ما تا پایان امسال شاهد هیچ افزایش قیمتی در خرید و فروش واحد های مسکونی نخواهیم بود.
او با اشاره به اینکه در چند سال گذشته تجربه افزایش قیمت بنزین را داشته ایم، گفت: در آن دوره هم به دلیل رشد قیمتی که در بازار مسکن ایجاد شده بود، افزایش قیمت ها تأثیری در این بازار نگذاشت بنابراین مردم نگران افزایش قیمت نباشند.
رئیس اتحادیه املاک استان تهران تصریح کرد: بازار مسکن در سال ۹۹ متناسب با نرخ تورم دچار نوساناتی خواهد شد که تجربه نشان داده است افزایش قیمت ها در بازار مسکن حتی پایین تر از نرخ تورم خواهد بود.
خسروی یادآور شد: اگر در سال آینده افزایش قیمتی در بازار مسکن ایجاد شود، برابر با نرخ تورم طبیعی است که البته باتوجه به شرایط اقتصادی ایجاد شده، این افزایش قیمت پایین تر از حد نرمال خواهد بود.
او با اشاره به افزایش ۳۰ تا ۴۰ میلیون تومانی قیمت ها در واحد های مسکن مهر پردیس هم، گفت: متقاضیان این واحد ها عاقل تر از دلالان هستند و طبق آماری که به ما ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار