«مرکز تحقیقات امراض عفونی ارتش آمریکا» واقع در ایالت مریلند جولای سال ۲۰۱۹ تعطیل شد. آیا علت آن حادثه ای مربوط به نشت یروس بود؟ تنها یک ماه بعد، شیوع آنفولانزا در سراسر آمریکاشروع شد. آیا این دو مسئله ارتباطی به هم نداشتند؟

گروه بین الملل جهان نیوز : در حالی که عموماً شهر «ووهان» چین به عنوان مبدأ انتشار ویروس کرونای جدید دانسته می شود رفتار دولت آمریکا باعث ایجاد شبهاتی در این مورد شده تا جایی که دولت چین رسماً از آمریکا درباره آن توضیح خواسته است.
در همین راستا، پایگاه «گلوبال ریسرچ» به طرح ۱۰ سوالی پرداخته که لازم است دولتمردان آمریکا برای شفاف شدن موضوع به آن پاسخ دهند.
سوال ۱:
از آنجا که «رئیس مرکز کنترل بیماری های» آمریکا در نشستی در کنگره اعتراف کرد که تست ابتلای کرونا برای برخی از افراد فوت شده به دلیل آنفولانزا مثبت بوده است آیا می توان این نتیجه را گرفت که برخی از ین افراد بر اثر ابتلا به ویروس کرونای جدید جان باخته اند؟ از میان ۳۴ میلیون بیمار مبتلا به آنفولانزا که ۲۰ هزار نفر آنها فوت کرده اند بر روی چند نفر تشخیص اشتباه گذاشته شده است؟ این تشخیص های اشتباه از چه زمانی آغاز شده اند؟
سوال ۲: 
مرکز کنترل بیماری ها در آمریکا اعتراف کرده که برای برخی از بیماران مبتلا به آنفولانزا تشخیص اشتباه صورت گرفته است. این همان آمریکایی است که مدرن ترین فناوری های پزشکی را در اختیار دارد؟ چرا این اتفاق افتاده است؟ از آنجا که سی تی اسکن ریه افراد مبتلا به عفونت کرونا ابتلای آنها به این بیماری را نشان می دهد جداسازی این بیماران از مبتلایان به آنفولانزای H1N1 کار دشواری نبوده است. پس چرا برای شمار زیادی از افراد تشخیص گذاری اشتباه صورت گرفته است؟ 
این باعث یادآوری گزارش هایی می شود مبنی بر اینکه مایک پنس، معاون رئیس جمهور آمریکا خواسته بود همه اطلاع رسانی ها درباره کرونا با هماهنگی او انجام شود. چرا کاخ سفید دنبال کنترل اطلاع سانی در این ...

سرخط اخبار