واگذاری کشت و صنعت مغان به یک بیسکوئیت ساز بدهکار بانکی بخشی از سریال خصوصی سازی های حاشیه دار در طول سالیان اخیر است در حالی که مجلس پیشین، تفحص از آن را کلید زده بود ولی معاون اول دولت دوازدهم دستور به عودت پرونده از هیأت داوری دادند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، واگذاری شرکت های دولتی در طول سالیان اخیر حواشی زیادی را ایجاد کرده و حتی مردم و کارشناسان از این فروش به ثمن بخس انتقادات جدی کرده اند که یکی از این واگذار ی ها در مورد کشت و صنعت دشت مغان که 27 هزار هکتار (270 هزار میلیون متر مربع ) وسعت دارد، است در حالی که احمد علیرضابیگی عضو کمیسیون امور داخلی کشور و نماینده تبریز خریدار را یک بیسکوئیت ساز بدهکار بانکی اعلام کرده است. 
*خریدار کشت و صنعت مغان یک بیسکوئیت ساز بدهکار بانکی است
کشت و صنعت مغان با 270 میلیون متر مربع وسعت و با داشتن بیش از یک میلیون مترمربع تجهیزات و کارگاه و با رشته تولید زراعت، باغ های وسیع، دامداری و صنایع وابسته به آن در سال 97 به یک کارخانه دار بخش خصوصی و تولید کننده بیسکوئیت واگذار شد.
در حالی که سرمایه اولیه دشت مغان که در سال 1353 با هدف کشاورزی بزرگ و نوین احداث شده بود، 7 میلیارد ریال (معادل 100 میلیون دلار) بوده و سرمایه احداث شده در روی این کشت و صنعت بزرگ در زمان واگذاری 2.5 میلیارد دلار بوده است و نیز بر اساس گزارش تفریغ بودجه سال 96 که از سوی دیوان محاسبات کل کشور اعلام شده، ارزش روز کشت و صنعت دشت مغان 4 هزار میلیارد تومان برآورد شده است.
این شرکت عظیم در مجاورت دو سد بزرگ خدا آفرین و میل و مغان قرار دارد که ارزش سرمایه گذاری این دو سد بالای 100 میلیارد تومان بوده و مجاورت این کشت و صنعت با دو سد یاد شده ارزش افزوده بسیار زیادی فراهم کرده است.
سازمان خصوصی سازی در راستای واگذاری تصدی های دولت در دو نوبت این کشت و صنعت عظیم را قصد داشت از طریق مزایده واگذار کند که در نوبت اول در مرداد ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار