تروریست های داعش حملات را در استان دیاله علیه نیروهای عراقی بیشتر کرده اند تا دامنه ناامنی را افزایش دهند اما در محورهای مختلف از جمله «العظیم و نفت خانه» با واکنش سخت مواجه و متحمل ضربات مهلکی شدند.

به گزارش مشرق ، هسته های مخفی گروهک تروریستی داعش به مانند آنچه که در استان صلاح الدین می گذرد در روزهای گذشته تحرکات را در محورهای مختلف استان دیاله با حمایت برخی جریان های داخلی و خارجی افزایش داده اند و در چند مرحله حملاتی را علیه نیروهای عراقی ترتیب دادند.
براساس اطلاعاتی که یک منبع میدای در اختیار مشرق گذاشته است، عناصر مخفی داعش در تازه ترین عملیات تروریستی، مواضع رزمندگان هنگ چهارم تیپ ۲۳ بسیج مردمی عراق را در شمال استان دیاله هدف قرار دادند.
به گفته این منبع میدانی که تحولات را در استان دیاله از نزدیک دنبال می کند، تروریست های داعش به مواضع نیروهای بسیج مردمی در منطقه «میته» در اطراف بخش «العظیم» هجوم آوردند اما در همان ابتدا با واکنش متقابل مواجه شدند.
وی افزود: نیروهای هنگ چهارم بسیج مردمی مستقر در منطقه با اشراف کاملی که بر این محور داشتند، تحرکات عناصر تروریستی را به موقع رصد و به سرعت وارد عمل شدند و پس از چند ساعت درگیری سنگین حملات را به طور کامل دفع کردند.
این منبع میدانی با بیان این که در جریان درگیری ها شماری از تروریست ها کشته و زخمی شدند و تعدادی دیگر نیز پس از متحمل شدن ضربات مهلک از منطقه متواری شدند، گفت: یک تن از رزمندگان عراقی هم در این درگیری ها مجروح شد.
بخش راهبردی العظیم در محور شرقی منطقه صعب العبور و آلوده «العبث» واقع شده و محل عبور بخشی از رشته کوه های حمرین است؛ این منطقه از محور شمال شرقی به اقلیم کردستان عراق متصل می شود و همین مسئله بر اهمیتش افزوده است.
به گزارش مشرق، عناصر مخفی گروهک تروریستی داعش خوب می دانند به دلیل بافت جمعیتی استان دیاله نمی ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار