ایسنا/خراسان رضوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد گفت: مجوز لازم برای راه اندازی آزمایشگاه جامع تحقیقات در دانشگاه علوم پزشکی گناباد صادر شده و به زودی شاهد راه اندازی این آزمایشگاه خواهیم بود.

جواد باذلی در گفت وگو با ایسنا عنوان کرد: یکی از ملزومات و مولفه های مهم در حوزه پژوهش و همچنین رسیدن به هدف اصلی دانشگاه های نسل ۳ و ۴ که تولید و کارآفرینی است، فراهم کردن بستر مناسب برای تحقیقات محققان است.
وی ادامه داد: قبلا دانشجویان، اساتید و اعضای هیات علمی دانشگاه برای انجام تحقیقات خود به مشهد و شهرهای اطراف مراجعه می کردند که علاوه بر صرف وقت و هزینه، کیفیت تحقیقات هم تحت تاثیر قرار می گرفت.
باذلی خاطر نشان کرد: حدود یک سال و نیم پیش به این فکر افتادیم که دانشگاه را به آزمایشگاه جامع تحقیقات مجهز کنیم که رایزنی هایی انجام و اعتبارات لازم جذب شد و فقط بحث مجوز آن مطرح بود.
وی بیان کرد: یکی از ملزومات صدور مجوز، ایجاد شرایط استاندارد و مکان مناسب برای آزمایشگاه بود که این مکان فراهم و تجهیزات مربوط به آن تهیه شد و نهایتا در بازدید اخیری که از طرف وزارتخانه صورت گرفت، مجوز راه اندازی این آزمایشگاه صادر شد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد مطرح کرد: برای تجهیز این آزمایشگاه، چه هزینه تجهیزاتی که از قبل بوده و چه هزینه تجهیزاتی که جدید خریداری شده و بخشی نیز در حال خریداری است، حدود ۶ میلیارد تومان بوده است.
باذلی بیان کرد: تمام بخش های آزمایشگاه تقریبا کامل است و امیدواریم که تا یکی دو ماه آینده این آزمایشگاه در اختیار محققان قرار گیرد.
وی یادآور شد: علاوه بر دانشجویان و اساتید دانشگاه علوم پزشکی گناباد، سایر محققان شهرستان هم می توانند از ظرفیت های این آزمایشگاه استفاده کنند.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار