هیل| بعید است محکومیت ترامپ در سنای آمریکا رأی کافی کسب کند

لوگوی فارس نیوز فارس نیوز . جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۱۸:۲۱
شماری از سناتورهای جمهوری خواه گفتند، محاکمه رئیس جمهور سابق آمریکا در میان سناتورهای این حزب با استقبال مواجه نمی شود و رأی کافی کسب نخواهد کرد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، با توجه به استقبال اندک سناتورهای جمهوری خواه از محاکمه «دونالد ترامپ» رئیس جمهور سابق آمریکا، بعید است محکومیت وی در دادگاه مجلس سنا رأی کافی داشته باشد.
پایگاه خبری « هیل » به نقل از چند منبع مطلع در حزب جمهوری خواه نوشت، در بهترین حالت ممکن است تنها ۵ یا ۶ سناتور جمهوری خواه به محکومیت ترامپ رأی دهند که بسیار کمتر از تعداد رأی لازم است.
هیل به نقل از منابع جمهوری خواه نوشت، با گذشت زمان، احتمال تصویب محکومیت ترامپ در دادگاه مجلس سنا رو به تقلیل است.
یک سناتور جمهوری خواه که نمی خواست نامش فاش شود دراین باره گفت: «فکر می کردم اگر او (ترامپ) افرادی که در تجاوز به کنگره دست داشتند عفو کند، تعداد آرا علیه وی افزایش یابد زیرا او با این کار می گفت "این ها آدم های من هستند"».
یک سناتور جمهوری خواه دیگر گفت، در حال حاضر این حزب دچار تفرقه است و اگر سناتور های جمهور ی خواه به محاکمه ترامپ رأی دهند، جذب هواداران ترامپ به اردوی جمهوری خواهان در انتخابات میان دوره ای کنگره در سال ۲۰۲۲ و انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ دشوارتر از امروز خواهد بود.
این قانون گذار آمریکایی افزود، در حال حاضر ترامپ کاخ سفید را ترک کرده و از این رو محاکمه ترامپ از لحاظ قانونی سوال برانگیز خواهد بود. با این حال دموکرات ها می گویند محاکمه ترامپ زمانی که شهروند عادی محسوب می شود، موجب می شود وی از شرکت در انتخابات ریاست جمهوری بعدی منع شود.
هیل نوشت، چهارمین دلیل برای کم رنگ شدن حمایت جمهوری خواهان از محاکمه ترامپ، احتمال بالای عدم پذیرش مسئولیت ریاست جلسه محاکمه از سوی «جان رابرتس» رئیس دیوان عالی آمریکا است.
در صورتی که ...

سرخط اخبار