در حالی که دقایقی بیشتر از اجرای آتش بس انسانی سوم میان دو طرف درگیر بر سر منطقه قره باغ کوهستانی نگذشته بود، جمهوری آذربایجان و ارمنستان یکدیگر را به نقض آن متهم کردند.

علوی/
در حالی که دقایقی بیشتر از اجرای آتش بس انسانی سوم میان دو طرف درگیر بر سر منطقه قره باغ کوهستانی نگذشته بود، جمهوری آذربایجان و ارمنستان یکدیگر را به نقض آن متهم کردند. به گزارش فارس، وزارت دفاع جمهوری آذربایجان نیروهای مسلح ارمنستان را به نقض آتش بسی که از صبح دوشنبه به وقت محلی به اجرا درآمد، متهم و اعلام کرد: باوجود اعلام آتش بس انسانی جدید، نیروهای مسلح ارمنستان یک بار دیگر توافق بدست آمده را نقض کردند. وزارت دفاع جمهوری آذربایجان افزود: نیروهای مسلح ارمنستان با وجود توافق جدید آتش بس، شهرک های منطقه «ترتر» نزدیک خط تماس در منطقه قره باغ کوهستانی را گلوله باران کردند. این وزارتخانه در ادامه ادعا کرد جمهوری آذربایجان به شدت به شرایط آتش بس پایبند است.
از طرف دیگر، وزارت دفاع ارمنستان طرف آذربایجانی را در جهت شمال شرقی خط تماس در منطقه قره باغ کوهستانی به نقض آتش بس متهم کرد. «شوشان استپانیان» سخنگوی وزارت دفاع ارمنستان در صفحه فیس بوک خود اعلام کرد: در نقض آشکار توافق آتش بس بشردوستانه که در آمریکا منعقد شد، طرف آذربایجانی آتش توپخانه ای را بر مواضع آرتساخ (جمهوری خودخوانده قره باغ کوهستانی) در جهت شمال شرق خط تماس گشود. جمهوری آذربایجان و ارمنستان آخرین بار روز دهم اکتبر (۱۹ مهر) و پس از نشست سه جانبه در مسکو به توافق آتش بس انسانی دست یافتند. اما درست ۱۵ دقیقه پس از آغاز اجرای این توافق، آژیرهای خطر در منطقه قره باغ به صدا درآمد و درگیری ها بار دیگر آغاز شد. پس از این نیز وزارت خارجه آمریکا در بیانیه ای مشترک با روسیه و فرانسه، از توافق ارمنستان و جمهوری آذربایجان برای آتش بس انسانی خبر داده بود.
از سوی دیگر، ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار