حجت الاسلام رضازاده با بیان اینکه مداحان نقش تأثیرگذاری در ترویج معارف اهل بیت(ع) دارند گفت: شهرستان آستارا دارای مداحان توانمند و مستعدی است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از بندر آستارا، حجت الاسلام «حسینعلی رضازاده»  امروز(جمعه، ۲ خرداد) در آیین تجلیل از رضا فکریان و یوسف اسماعیل پور از پیرغلامان و مداحان دربار حسینی اظهارکرد: نقش مداحان در گسترش و ترویج معارف و فرهنگ اهل بیت(ع) حائز اهمیت است.
معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی گیلان افزود: مداحان و ذاکران ائمه معصومین(ع) نقش تأثیرگذاری در ترویج فرهنگ و معارف ناب اهل بیت(ع) دارند.
وی با بیان اینکه جامعه به شعرا و مداحان مدیون است، تصریح کرد: کسانی که مردم را به ائمه اطهار (ع) وصل کنند، باید مورد تجلیل قرار گیرند و امروز ۲ نفر از پیرغلامان و مداحان دربار حسینی مورد تجلیل قرار گرفتند و هدایای آن از طرف دفتر مقام معظم رهبری تامین شده بود.
حجت الاسلام رضازاده گفت: مداح موفق و مقبول می تواند سیل عظیمی از عاشقان اهل بیت (ع) را با خود همراه کند و خوشبختانه شهرستان آستارا دارای مداحان توانمند و مستعدی است.
گفتنی است، در پایان این آیین با اهدای هدایی از رضا فکریان و یوسف اسماعیل پور از مداحان و پیرغلامان حسینی (ع) بندر آستارا به پاس سال ها مداحی درباره شهدای کربلا و ترویج فرهنگ عاشورا تجلیل شد.
پایان پیام/ 163

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
عناوین مهم خبری