مدیرکل مدیریت بحران استانداری خوزستان:

علت حادثه کانکس معلمان سردشت برخورد صاعقه نبوده است

لوگوی شبستان شبستان . دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۱۵:۱۵
بن عباس گفت: بر اساس کارشناسی های انجام شده، آتش سوزی کانکس معلمان سردشت بر اثر صاعقه نبوده و طبق شواهد موجود در محل حادثه، علت اصلی حادثه انفجار مپسول گاز اعلام شده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از اهواز، «امید بن عباس» امروز (دوشنبه 6 بهمن) در جمع خبرنگاران در خصوص آتش سوزی در مدرسه سردشت اظهار کرد: پیرو خبری مبنی بر آتش سوزی مدرسه ای واقع در بخش سردشت دزفول که (سه شنبه 30 دی) رخ داد که حسب بررسی هایی که توسط کارشناسان امر و کارشناسان آتش نشانی و پیگیری هایی که در دزفول صورت گرفته نکاتی به ستاد بحران رسیده که ابعاد حادثه را مشخص می کند.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری خوزستان افزود: این حادثه ساعت 22 (سه شنبه 30 دی) رخ داده و طبق خبرهای اولیه که در فضای مجازی منتشر شده بود، علت حادثه را برخورد صاعقه که به یک کانکس مدرسه عنوان کردند که باعث آتش سوزی و مصدومیت سه نفر از اهالی آن منظقه شده که بازنشر وسیعی نیز داشت.
وی اضافه کرد: بر اساس کارشناسی های انجام شده، این آتش سوزی بر اثر صاعقه نبوده و آن چیزی که مسلم است و طبق شواهدی موجود ر محل حادثه، هیچ گونه برخورد صاعقه با سقف کانکس و آنتن تلویزیونی که بر بالای کانکس بوده مشاهده نشده و نوع انفجاری که در آتش سوزی رخ داده و وضعیت فیزیکی کانکس که برآمدگی هایی از سمت داخل کانکس به سمت بیرون مشاهده کردند نشان می دهد که یک حریقی در درون کانکس اتفاق افتاده است.
بن عباس با بیان اینکه این کانکس مدرسه نبوده و محل استراحت یکی از معلمانی بوده که در بحث تدریس دانش آموزان عشایری کار می کرده و هیچ کدام از افراد دیگر هم دانش آموز نبودند تصریح کرد: در این حادثه سه نفر مصدوم شدند که یک نفر آنها معلم همان منطقه و دو نفر دیگر معلمان نقاط دیگر بودند که در محل استراحت این معلم مستقر شدند و این حادثه رخ داده است.
وی ابراز کرد: در محل حادثه گاز پیکنیکی ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار