از "پیشنهاد استخدام چند مستشار متخصص راه آهن" تا "پرداخت 1.7 میلیارد دلار به ایران به روایت کری"

تابناک پنج شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۷:۸
موضوع "اقتصاد ایران و جهان در گذر زمان" در این نوشتار به وقایع تاریخی بیست و یکمین روز شهریور ماه اختصاص دارد که به طور مستقیم و غیر مستقیم اقتصاد ایران و جهان را متاثر کرده است.

به گزارش  تابناک اقتصادی ، تاریخ اقتصاد ایران و جهان آینه ای است تمام نما از رویدادهای اقتصادی که در گذشته رخ داده است و بیانگر ریشه های تاریخی بسیاری از واقعیت های امروز ایران و جهان است. موضوع "اقتصاد ایران و جهان در گذر زمان" در این نوشتار به وقایع تاریخی بیست و یکمین روز شهریور ماه اختصاص دارد که به طور مستقیم و غیر مستقیم اقتصاد ایران و جهان را متاثر کرده است.
21 شهریور 1305، دکتر میلسپو امریکایی، کارشناس امور مالی که توسط دولت ایران برای اصلاح امور مالی کشور استخدام شده، پیشنهاد استخدام چند مستشار دیگر را که متخصص در امور راه آهن هستند به دولت ایران ارائه داد اما به دلیل توقعات مالی سنگین آنان این پیشنهاد عملی نشد.
21 شهریور 1308، گزارشگری در این روز توانسته از مدرسه صنعتی دیدن کند. او درباره این مدرسه در روزنامه اطلاعات نوشته است: چه سعادتمند مملکتی که نصف و حتی ربع ساکنان آن را این گونه افراد صنعتگر و مولد ثروت تشکیل دهد. پنج سال است مدرسه صنعتی مفتوح گردیده است و خوب به خاطر داریم در بدو تاسیس در سال 1303 در این مدرسه، شور و ولع خاصی بین اولیای دولت و طبقات دیگر موجود بوده و دولت برای تهیه لوازم این مدرسه و افتتاح کارخانه های آن دریغ نداشت، ولی بعد دیگر خبری نشد که نشد! دیروز این مدرسه را دیدم، قیافه باز و مسرور دکتر «اشترونک» از عشق و علاقه تام او به پیشرفت کار مدرسه حکایت می کرد. در بازدید قسمت های فنی آن مدرسه، اشتیاق محصلان به آموختن صنایع نجاری و آهنگری و ریخته گری به خوبی روشن بود و می رساند که جوانان ما خواهان فراگرفتن صنایع هستند، تنها وسایل و ابزار (برای آنها) لازم است و باید این گونه مدارس ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار