متناسب شرایط زمانه باید قرآن را تبیین کرد/ آیات قرآن گره گشاست

خبرگزاری مهر چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۹

به گزارش خبرنگار مهر ، بیست و نهمین نشست رؤسای ادارات امور قرآنی سازمان تبلیغات اسلامی سراسر کشور با حضور حجت الاسلام محمدقمی، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در سازمان دارالقرآن الکریم صبح امروز چهارشنبه ۲۲ خرداد ماه برگزار شد.
حجت الاسلام قمی در این مراسم گفت: استفاده از ظرفیت مساجد و هیأت های مذهبی در کشور می تواند نقش مثبتی در جهت فراگیری قرآن در جامعه داشته باشد.
وی با انتقاد از کاهش بودجه قرآنی گفت: بودجه سازمان تبلیغات نسبت به سال قبل کاهش چشمگیری داشته است.
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با تأکید براینکه معلمان و استادان دانشگاه همگی باید مروج قرآن باشند، اضافه کرد: اگر همه افراد در دستگاه ها و معلمان مروج قرآن باشند می توانیم جامعه ای بهتر از آنچه که امروز شاهد هستیم داشته باشیم.
حجت الاسلام محمد قمی ادامه داد: تلاش داریم سبک زندگی قرآنی را رواج دهیم که در همین راستا باید حرف و اعمالمان قرآنی باشد.
قمی یکی از مصادیق این امر را بیانیه گام دوم انقلاب دانست و اظهار کرد: پیاده کردن بیانیه گام دوم انقلاب بر اساس آیات قرآنی امری بود که ما از حجت الاسلام قرائتی درخواست کردیم تا نکات قرآنی در بیانیه گام دوم هر چه بیشتر و بهتر به صورت کاربردی تبیین شود.
وی تصریح کرد: ما حرف هایمان باید قرآنی باشد و اگر آنچه که متناسب با نیاز جوانان است را فراهم کردیم می توانیم مطمئن باشیم که اثرش را در جامعه خواهد گذاشت. کلیت سازمان تبلیغات با این انگاره و انگیزه نسبت به امر آموزش و پرورش اقدام خواهد کرد.
قمی با اشاره به اینکه ما در مقابل انقلاب موظف هستیم، گفت: ما در مقام سیر و حرکت دادن و ارتقای فهم جامعه در مسیر آرمانهای مطلوب جامعه برای ...

سرخط اخبار