رئیس مجلس شورای اسلامی دقایقی قبل تهران را به مقصد دمشق ترک کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی صبح امروز (یکشنبه ۲۷ بهمن ماه) پیش از سفر به سوریه در فرودگاه مهرآباد درباره برنامه ها و اهداف سفر به سوریه گفت: از مدتی پیش دعوت برای سفر به کشور دوست و برادر سوریه وجود داشت، اما به دلیل کثرت کارها و حوادث مختلفی که در این مدت با آن مواجه بودیم، سفر به تعویق افتاد. 
رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سوریه از کشورهای دوست و محور مقاومت است، ادامه داد: هم تحولات در سوریه و هم تحولاتی که در منطقه رخ می دهد، لزوم رایزنی های نزدیک را بین کشورهایی که با هم همکاری دارند، ضروری می کند. 
وی ادامه داد: تحولات در منطقه نسبتاً پراهمیت است. از طرفی سوریه کشوری است که در این مدت نشان داد با محوریت مقاومت اهداف خوبی را دنبال می کند. 
لاریجانی با بیان اینکه ما در جهات مختلف با سوریه که کشور پراهمیتی است، ارتباط و همکاری داریم، تاکید کرد: با توجه به توطئه ها در منطقه نیازمند گفت و گوهای نزدیکتر و رایزنی در مسائل مختلف هستیم. 
رئیس قوه مقننه کشورمان در پایان با بیان این که سفر ما وجه پارلمانی دارد، افزود: علاوه بر این، گفت وگوهای مختلفی در مسائل پراهمیت منطقه در سفر به سوریه در دستور کار خواهد بود.
گفتنی است رییس مجلس با بدرقه اعضای هیات رئیسه مجلس عازم سوریه شد.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار