پامپئو: طرح مجلس ایران برای رفع تحریم ها «خطرناک» است

لوگوی هم اندیشی هم اندیشی . شنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۹ - ساعت ۱۱:۴۲
وزیر خارجه آمریکا در اظهاراتی که نشان از به هم ریختن محاسبات غربی ها پس از تصویب طرح راهبردی مجلس شورای اسلامی برای رفع تحریم های آمریکا علیه ایران دارد، مدعی شد که پیامدهای این طرح برای جامعه جهانی خطرناک است.

پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکا مدعی شد طرح راهبردی مجلس شورای اسلامی ایران برای رفع تحریم ها که بر اساس آن ایران در صورت کوتاهی توسط طرف های اروپایی برجام برای جلوگیری از تداوم اجرای تحریم های آمریکا علیه ایران اقدام به توقف اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی خواهد کرد، عواقب خطرناکی برای جامعه جهانی خواهد داشت.
مایک پامپئو که بارها فعالیت های هسته ای صلح آمیز ایران را زیر سؤال برده و ادعاهای بی اساس مقامات آمریکایی علیه آن را تکرار کرده است، جمعه شب به وقت تهران در حساب کاربری رسمی خود در توئیتر نوشت: «جامعه بین المللی نباید به «سوء استفاده های ایران [از برجام]» پاداش بدهد. اقداماتی که به تصویب مجلس ایران رسیده است، اگر اجرا شود غنی سازی اورانیوم در ایران را به سطح خطرناک 20 درصد خواهند رساند که هیچ توجیه معتبری برای اهداف صلح آمیز ندارد.»
مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران روز سه شنبه 11 آذرماه در واکنش به ترور ناجوانمردانه شهید دکتر محسن فخری زاده دانشمند هسته ای برجسته ایرانی و سکوت کشورهای غربی در قبال این اقدام تروریستی، کلیات طرح «اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها» را که از چند ماه قبل تحت بررسی و تدوین بود به تصویب رساند.
بر اساس ماده ششم طرح «اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها» دولت جمهوری اسلامی ایران موظف است بر اساس بندهای 36 و 37 برجام، ظرف مدت 2 ماه از تصویب این قانون، دسترسی های نظارتی فراتر از پروتکل الحاقی بر اساس برجام را متوقف کند.
همچنین ماده هفتم این طرح، دولت جمهوری اسلامی ایران را موظف می کند که پس از 3 ماه از تصویب نهایی آن، گزارش دقیق اقدامات انجام شده از جانب طرف های ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار