مدیاتک پردازنده های موبایلی جدید خود را باز هم با تمرکز بر بازار اقتصادی معرفی کرد و این بار بازار گوشی های گیمینگ را هدف قرار داده است.

مدیاتک دو پردازنده جدید به نام های G25 و G35 از خانواده ی هلیو معرفی کرد که با تمرکز روزی گوشی های هوشمند گیمینگ ساخته می شوند. شرکت چینی این پردازنده ها را برای گوشی های اقتصادی با قیمتی پایین تر از ۱۰۰ دلار در نظر دارد. باتوجه به قیمت پایین دستگاه های هدف، بررسی قابلیت های پردازشی در محصولات جدید مدیاتک، جالب توجه خواهد بود. G25 و G35 شباهت های زیادی با هم دارند و می توان آن ها را دو نوع تقریبا مشابه از یک تراشه ی پردازشی دانست.
پردازنده ی Helio G35 یک تراشه ی ۱۲ نانومتری مجهز به هشت هسته ی پردازشی است که همگی از نوع Cortex-A53 هستند. پردازنده ی ارزان قیمت، حتی از هسته های کمی سریع تر A55 هم بهره نمی برد، چه برسد به هسته های قدرتمند سری A7x. پردازنده ی مذکور توانایی ارائه ی سرعت کلاک ۲/۳ گیگاهرتز را دارد و می توان از آن در ترکیب با ۶ گیگابایت حافظه ی رم LPDDR4x با سرعت ۱،۶۰۰ مگاهرتز استفاده کرد. البته حافظه های ارزان تر LPDDR3 هم تا چهار گیگابایت پشتیبانی می شوند. پردازنده ی جدید ازلحاظ حافظه ذخیره سازی تنها از eMMC 5.1 پشتیبانی می کند.
پردازنده ی گرافیکی در محصول جدید مدیاتک، PowerVR GE8320 خواهد بود که سرعت ۶۸۰ مگاهرتز را به کاربر ارائه می کند. مدیاتک از فناوری اختصاصی HyperEngine هم در پردازنده ی جدید خود استفاده می کند که CPU و GPU و حافظه را باتوجه به فشار گرمایی و توانی بر مجموعه، تنظیم می کند. همین پردازنده ی گرافیکی در تراشه ی Helip P35 هم استفاده شد که درگوشی Infinix S5 Pro دیده می شود.
پردازنده ی Helio G25 معماری مشابهی با برادر خود دارد، اما سرعت کلاک پایین تری را به کاربر ارائه می کند. ...

سرخط اخبار